www.digimanie.cz
>
>
>
>

Unikly specifikace Canonu EOS-1D X Mark III: 5.4K RAW video

Unikly specifikace Canonu EOS-1D X Mark III: 5.4K RAW video
, , aktualita
V říjnu loňského roku oznámila společnost Canon vývoj nové zrcadlovky EOS-1D X Mark III. Ta by se měla představit co nevidět a dle úniků má mít 20MPx senzor se schopností záznamu 5.4K RAW videa i 20fps sekvenční snímání.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že si Canon chystá novou generaci high-endové zrcadlovky EOS-1D X Mark III. Nyní na internet unikají nové informace a specifikace připravovaného fotoaparátu. Ten by podle nich měl mít 20MPx full frame Dual Pixel AF CMOS senzor, přičemž autofokus bude v případě live view fungovat již od -6 EV. Pokud využijete fázové ostření při focení přes optický hledáček se 191 body (151 je křížových), pak se budete muset spokojit s horšími -4 EV, nicméně i to je excelentní hodnota.
 
Canon EOS-1D X Mark III
 
Řada EOS-1D X byla vždycky hlavně o videu (něco jako GH u Panasonicu), a tak nepřekvapí, že umí natáčet UHD 4K video (3840×2160 pixelů) při 60 fps. O Cinema 4K se zatím úniky nezmiňují, ale divil bych se, kdyby to novinka neuměla. Zajímavostí je ale také podpora 5.4K RAW videa (5472×2886 pixelů) s enormním datovým tokem 2,6 Gbps, kvůli čemuž jsou zde rovnou dva sloty pro CFexpress karty. Musíme však počítat s tím, že fázové zaostřování pomocí duálních pixelů není k dispozici pro RAW video a dokonce ani pro 4K při 60p. Full HD videosekvence má být možné natáčet maximálně při 120 fps.
 
Fotoaparát má podporovat sekvenční snímání s rychlostí 16 fps, v případě live view snímání je to až 20 fps (s mechanickou nebo elektronickou závěrkou). Najdeme zde 3,2" displej s vysokým rozlišením 2,1 milionu bodů. Akumulátor LP-E19 má vydržet na pořízení 2850 snímků při focení přes hledáček, ale jen 610 fotografií v live view režimu.
 
K dispozici má být také bohatá nabídka portů, hovoří se o ethernetovém portu RJ-45, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, USB-C, 3,5mm jacku pro sluchátka a druhém pro mikrofon, jacku pro dálkové ovládání a podpoře bezdrátového ovládání WFT-E9. Nebude chybět ani GPS, Glonass a Quazi-Zenith. Rozměry fotoaparátu mají činit 158,0×167,6×82,6 mm a vážit má 1440 gramů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p
Společnost Fujifilm nahrazuje model X-T100 novinkou v podobě fotoaparátu X-T200. Ta přináší menší hmotnost, plně polohovatelný displej a rychlejší senzor. Přístroj tak zrychlil sekvenční snímání a umí i 4K 30p video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
23.1.2020, aktualita, Kateřina Hoferková