www.digimanie.cz
>
>
>
>

Unikly specifikace Canonu EOS-1D X Mark III: 5.4K RAW video

Unikly specifikace Canonu EOS-1D X Mark III: 5.4K RAW video
, , aktualita
V říjnu loňského roku oznámila společnost Canon vývoj nové zrcadlovky EOS-1D X Mark III. Ta by se měla představit co nevidět a dle úniků má mít 20MPx senzor se schopností záznamu 5.4K RAW videa i 20fps sekvenční snímání.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že si Canon chystá novou generaci high-endové zrcadlovky EOS-1D X Mark III. Nyní na internet unikají nové informace a specifikace připravovaného fotoaparátu. Ten by podle nich měl mít 20MPx full frame Dual Pixel AF CMOS senzor, přičemž autofokus bude v případě live view fungovat již od -6 EV. Pokud využijete fázové ostření při focení přes optický hledáček se 191 body (151 je křížových), pak se budete muset spokojit s horšími -4 EV, nicméně i to je excelentní hodnota.
 
Canon EOS-1D X Mark III
 
Řada EOS-1D X byla vždycky hlavně o videu (něco jako GH u Panasonicu), a tak nepřekvapí, že umí natáčet UHD 4K video (3840×2160 pixelů) při 60 fps. O Cinema 4K se zatím úniky nezmiňují, ale divil bych se, kdyby to novinka neuměla. Zajímavostí je ale také podpora 5.4K RAW videa (5472×2886 pixelů) s enormním datovým tokem 2,6 Gbps, kvůli čemuž jsou zde rovnou dva sloty pro CFexpress karty. Musíme však počítat s tím, že fázové zaostřování pomocí duálních pixelů není k dispozici pro RAW video a dokonce ani pro 4K při 60p. Full HD videosekvence má být možné natáčet maximálně při 120 fps.
 
Fotoaparát má podporovat sekvenční snímání s rychlostí 16 fps, v případě live view snímání je to až 20 fps (s mechanickou nebo elektronickou závěrkou). Najdeme zde 3,2" displej s vysokým rozlišením 2,1 milionu bodů. Akumulátor LP-E19 má vydržet na pořízení 2850 snímků při focení přes hledáček, ale jen 610 fotografií v live view režimu.
 
K dispozici má být také bohatá nabídka portů, hovoří se o ethernetovém portu RJ-45, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, USB-C, 3,5mm jacku pro sluchátka a druhém pro mikrofon, jacku pro dálkové ovládání a podpoře bezdrátového ovládání WFT-E9. Nebude chybět ani GPS, Glonass a Quazi-Zenith. Rozměry fotoaparátu mají činit 158,0×167,6×82,6 mm a vážit má 1440 gramů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů