www.digimanie.cz
>
>
>
>

Unikly specifikace Canonu EOS-1D X Mark III: 5.4K RAW video

Unikly specifikace Canonu EOS-1D X Mark III: 5.4K RAW video
, , aktualita
V říjnu loňského roku oznámila společnost Canon vývoj nové zrcadlovky EOS-1D X Mark III. Ta by se měla představit co nevidět a dle úniků má mít 20MPx senzor se schopností záznamu 5.4K RAW videa i 20fps sekvenční snímání.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že si Canon chystá novou generaci high-endové zrcadlovky EOS-1D X Mark III. Nyní na internet unikají nové informace a specifikace připravovaného fotoaparátu. Ten by podle nich měl mít 20MPx full frame Dual Pixel AF CMOS senzor, přičemž autofokus bude v případě live view fungovat již od -6 EV. Pokud využijete fázové ostření při focení přes optický hledáček se 191 body (151 je křížových), pak se budete muset spokojit s horšími -4 EV, nicméně i to je excelentní hodnota.
 
Canon EOS-1D X Mark III
 
Řada EOS-1D X byla vždycky hlavně o videu (něco jako GH u Panasonicu), a tak nepřekvapí, že umí natáčet UHD 4K video (3840×2160 pixelů) při 60 fps. O Cinema 4K se zatím úniky nezmiňují, ale divil bych se, kdyby to novinka neuměla. Zajímavostí je ale také podpora 5.4K RAW videa (5472×2886 pixelů) s enormním datovým tokem 2,6 Gbps, kvůli čemuž jsou zde rovnou dva sloty pro CFexpress karty. Musíme však počítat s tím, že fázové zaostřování pomocí duálních pixelů není k dispozici pro RAW video a dokonce ani pro 4K při 60p. Full HD videosekvence má být možné natáčet maximálně při 120 fps.
 
Fotoaparát má podporovat sekvenční snímání s rychlostí 16 fps, v případě live view snímání je to až 20 fps (s mechanickou nebo elektronickou závěrkou). Najdeme zde 3,2" displej s vysokým rozlišením 2,1 milionu bodů. Akumulátor LP-E19 má vydržet na pořízení 2850 snímků při focení přes hledáček, ale jen 610 fotografií v live view režimu.
 
K dispozici má být také bohatá nabídka portů, hovoří se o ethernetovém portu RJ-45, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, USB-C, 3,5mm jacku pro sluchátka a druhém pro mikrofon, jacku pro dálkové ovládání a podpoře bezdrátového ovládání WFT-E9. Nebude chybět ani GPS, Glonass a Quazi-Zenith. Rozměry fotoaparátu mají činit 158,0×167,6×82,6 mm a vážit má 1440 gramů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala