www.digimanie.cz
>
>
>

UP Aerospace natočila let vesmírné rakety pomocí GoPro Hero4

UP Aerospace natočila let vesmírné rakety pomocí GoPro Hero4
, , aktualita
V rámci GoPro Awards bylo uvolněno velmi zajímavé video od společnosti UP Aerospace. Ta vyslala raketu SL-10 do výšky 120 kilometrů na hranici Vesmíru, přičemž toto natočila pomocí akčních videokamer GoPro Hero4.
K oblíbeným
reklama
Před půl rokem, konkrétně 6. listopadu 2015, vyslala společnost UP Aerospace vesmírnou raketu SL-10 (SpaceLoft) do výšky zhruba 120 kilometrů nad zemský povrch, tedy na hranici vesmírného prostoru. Start i průběh letu byl zaznamenán pomocí akčních videokamer GoPro Hero4, které byly už několikrát použity např. pro lety stratosférických balónů.


Mise měla otestovat nový systém Automated Payload Deployment System (APDS) a možnost ovládání při rychlostech dosahující 3,5násobku rychlosti zvuku. Maximální výšky bylo dosaženo po 18 minutách od startu rakety. Vy se nyní můžete podívat na několik záběrů z této mise.

Zdroj: upaerospace.com, petapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvedlo širokoúhlý objektiv FE 12-24mm F2.8 GM Sony uvedlo širokoúhlý objektiv FE 12-24mm F2.8 GM
Sony dnes představilo nadprůměrně širokoúhlý rektilineární objektiv FE 12-24mm F2.8 GM, který zaujme i konstantní světelností F2,8 v celém rozsahu. Výrazně je optimalizován i pro natáčení videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Objevilo se info o objektivech Canon RF 100-500mm i RF 85mm F2 Macro Objevilo se info o objektivech Canon RF 100-500mm i RF 85mm F2 Macro
Společnost Canon chystá nejen nové CSC fotoaparáty EOS R5 a R6, o kterých mluví už nějakou dobu. Na světlo světa prosákly i informace o nových objektivech RF 100-500mm a makro objektivu RF 85mm F2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon prý chystá aktualizované Z6s a Z7s, mají dostat video 4K/60p Nikon prý chystá aktualizované Z6s a Z7s, mají dostat video 4K/60p
Na Internetu se objevily zákulisní informace, že by měla společnost Nikon chystat aktualizované full frame CSC fotoaparáty Z6s a Z7s. Ty mají údajně přinést 4K/60p video, vyšší výkon i napájení přes port USB-C.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Dálkoměr Pixii je tu: velké 5,5μm pixely, globální závěrka a bez paměťové karty Dálkoměr Pixii je tu: velké 5,5μm pixely, globální závěrka a bez paměťové karty
O dálkoměru Pixii se mluvilo už před dvěma lety. Nyní se novinka konečně dostává na trh. Má APS-C snímač s překvapivě nízkým rozlišením 11,1 MPx, k dispozici je i globální závěrka pro eliminaci rolling shutter efektu.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Koronavir v akci: květnové prodeje DSLR proti loňsku spadly o 79 % Koronavir v akci: květnové prodeje DSLR proti loňsku spadly o 79 %
CIPA vydala čísla dodávek fotoaparátů za květen a tak obrovské meziroční propady jsme tu ještě neměli. Pouze CSC se udržela nad třetinou loňských čísel. Zrcadlovky spadly dokonce téměř na pětinu.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala