reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Úspěch Sony v TIPA Awards 2016, celkem 5 ocenění

20.4.2016, Milan Šurkala, aktualita
Sony patří k nejúspěšnějším firmám letošních cen TIPA Awards 2016. Dostala totiž celkem 5 různých ocenění, konkrétně za zrcadlovku (resp. SLT), CSC fotoaparát, objektiv, kompakt a dokonce i akční videokameru.
Společnost Sony začíná být hodně úspěšná. Stejně jako Canon totiž dosáhla na 5 ocenění TIPA Awards 2016. Nejlepší základní DSLR se stalo Sony A68. Má 24,2MPx APS-C CMOS snímač a citlivost do ISO 25600. Disponuje technologií 4D Focus se 79bodovým autofokusem (s 15 křížovými body). Dokáže ostřit od -2 EV, což je dnes průměrná hodnota. Nabídne 8fps sekvenční snímání, natáčení Full HD videa, stabilizaci obrazu SteadyShot a OLED hledáček.


Sony A68


Titul nejlepšího profesionálního CSC si letos odnesl fotoaparát Sony A7R II, který nás docela potěšil i v recenzi. Má 42,4MPx Exmor R CMOS full frame snímač s možností natáčet 4K video. Na čipu je 399 fázově ostřících bodů, u videa potěší i barevné profily S-Log2 a S-Log3. Citlivost lze nastavit až na ISO 102400 v režimu rozšíření (hardwarově je maximem ISO 25600).


Sony A7R II


Za nejlepší pevný CSC objektiv byl letos prohlášen Sony FE 85mm F1.4 GM. V jeho optické konstrukci najdete XA (Extreme Aspherical) člen a tři ED členy. Clona má na dnešní dobu nadprůměrný počet 11 lamel. K ostření je využit ostřící motorek SSM, objektiv je odolný vůči vlhkosti a prachu. Odlesky jsou minimalizovány pomocí povrchové vrstvy Nano AR Coating.


Sony FE 85mm F1.4 GM


Ve třídě Nejlepší full frame kompakt je jen minimum produktů, takže není moc překvapením, že titul získal Sony Cyber-shot RX1R II. Nic jiného vedle Leicy Q v této třídě patrně neexistuje. Má stejný 42,4MPx snímač jako Sony A7R II s 399 fázově ostřícími body. Low pass filtr může být vypnut nebo nastaven na dvě různé síly jeho účinku. Máte tu elektronický hledáček i klasický displej. Zajímavostí je, že na rozdíl od A7R II umí natáčet maximálně jen Full HD video.


Sony Cyber-shot RX1R II


Za nejlepší akční videokameru letos porota považovala Sony ActionCam HDR-AS50. Váží jen 58 gramů a s dodávaným podvodním pouzdrem podporuje ponor do hloubky až 60 metrů. Najdete tu stabilizaci obrazu a podporu natáčení 4K time-lapse videosekvencí. Klasické video je pak podporováno maximálně ve Full HD rozlišení. Kamera má objektiv Zeiss Tessar a je možné nastavit dva různé úhly záběru.


Sony ActionCam HDR-AS50


Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama