www.digimanie.cz
>
>
>

Uvolněna nová verze editoru panoramat ICE od Microsoftu

Uvolněna nová verze editoru panoramat ICE od Microsoftu
, , aktualita
Microsoft včera zdarma uvolnil novou verzi svého editoru panoramat Image Composite Editor. Verze 2.0.2 je stejně jako všechny předchozí verze zdarma, existuje jak v 64bitové, tak 32bitové podobě a nabízí rozšířenou funkčnost.
K oblíbeným
reklama
Pokud je pro vás překvapením, že Microsoft vůbec produkuje nějaký editor panoramat a dává ho k dispozici dokonce zdarma, tak si ho pojďme krátce představit. Image Composite Editor (dále budeme používat zavedenou zkratku ICE) je výtvorem Microsoft Research, konkrétně skupiny Interactive Visual Media.

Microsoft Research jsou vývojové laboratoře zaměřené na nejrůznější pokročilé počítačové technologie. Výsledky výzkumu využívá Microsoft jednak ve svých komerčních produktech, jednak občas něco vypustí do světa zdarma. Jednou ze zkoumaných oblastí je i počítačové vidění a digitální analýza obrazu. A dítětem tohoto výzkumu je mimo jiné i ICE.

Nyní již k samotné verzi ICE 2.0.2. Jde sice o velmi malý program – zabere na disku 13 MB – ale s překvapivými schopnostmi. Práce se odehrává ve čtyřech krocích: import sekvence snímků (nebo videosekvence), sestavení panoramatu, jeho ořez a export do obvyklých formátů nebo na web.

Obsluha je velmi intuitivní, fakticky stačí nahrát skupinu překrývajících se snímků a zvolit způsob jejich spojení (projekce) v případě, že nechcete použít jeho výchozí nastavení. Program už si snímky sám správně sestaví. Pak zbývá jen provést ořez a výsledek exportovat do nového souboru. Jak už bylo naznačeno výše, ICE umí vytvořit panorama nejen ze série fotografií, ale také z videosekvence.


Panorama vytvořené v programu ICE


Přestože fotografové považují za správný postup při tvorbě panoramatu použití stativu, ICE si hravě poradí i se sekvencí vytvořenou „z ruky“ (viz obrázek). A klidně také z mobilu. To se hodí v případě, že se vám nečekaně nabídne zajímavá scenérie, ale u sebe máte jako naschvál jen mobilní telefon.

ICE umí sférickou, ortografickou a stereografickou projekci a zvládne i efekty jako je například rybí oko. Velikost zpracovávaných snímků se přitom může pohybovat až v řádu gigabajtů (ukázka zde).

Pokud vás ICE 2.0.2 zaujal, můžete ho stahovat tady.

Zdroj: Microsoft
Nejnovější články
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář