www.digimanie.cz
>
>
>

Veletrh Interkamera 2003

Veletrh Interkamera 2003
, , aktualita
Výstava INTERKAMERA byla založena roku 1967. Postupně se stala nejvýznamnějším a největším svátkem foto-video techniky a fotografie v České a Slovenské republice. Do roku 1999 se konala pravidelně s dvouletým cyklem. Díky prudkému rozvoji digitálních technologií se však od jara roku 2000 s touto výstavou setkáváme každý rok. Letos se proto můžeme těšit už na 21. ročník.
reklama
Ve dnech 15. - 18.4. 2003 (úterý až pátek) se bude na Výstavišti v Praze 7 - Holešovicích konat veletrh Interkamera 2003. Tento rok přislíbilo svoji účast více než 70 významných firem z oblasti foto, video, imaging a prezentace obrazu, které představí své výsledky a produkty na ploše 12 000 metrů čtverečních. Jmenujme alespoň velké fotografické a IT firmy: Canon, Casio, Fomei, Hama, HP, Konica, Nikon, Olympus, Pentax, Samsung, Sony a další. Od úterý do čtvrtka bude otevírací doba 10:00 - 18:00, v pátek veletrh končí již v 16:30 hodin. Dobrou zprávou pro čtenáře je možnost získání vstupenky zdarma, zaregistrováním v AFG Klubu.


Zkoušení fotoaparátu

Návštěvníci se mohou těšit nejen na vystavované produkty, ale i na odborné přednášky, které pronesou významné osobnosti z oboru a podělí se o své poznatky a bohaté zkušenosti, které získali v praxi při používání digitálních fotoaparátů a dalších technologií s nimi spojených.


Přednášky na Interkameře

Velkým tahákem je možnost každého návštěvníka výstavy, vyzkoušet si v praxi pořízení a úpravu digitální fotografie či videa. Ovšem to není všechno. Zajímavým bonusem navíc bude možnost poslat právě vyfotografovaný snímek MMS zprávou, přenést obrázek z mobilního telefonu do PC, promítnout si ho pomocí datového projektoru anebo si ho rovnou vytisknout na některé ze speciálních fototiskáren.


Výstava fotografií

Nesmíme zapomenout ani na fotografickou výstavu, na které budou vystavovat své nejlepší fotografie ti nejznámější čeští profesionální fotografové: Karel Beneš, Pavel Doležal, Tomáš Dvořák, Bohumil Eichler, Jiří Jiroutek, Jan Pohribný, Jaroslav Prokop, Petr Šálek, Jaroslav Šimandl, Tomáš Vejvoda a Adolf Zika. Součástí veletrhu bude i soutěž Fotograf roku, pořádaná časopisem Foto a Video.

Další informace a podrobný program získáte na stránce výstavy, která byla i naším informačním zdrojem.
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů