www.digimanie.cz
>
>
>
>

Velké změny pro Panasonic Lumix LX5, nový firmware 2.0

Velké změny pro Panasonic Lumix LX5, nový firmware 2.0
, , aktualita
Panasonic zapracoval na svém profi kompaktu Lumix LX5 a připravil pro něj nový firmware ve verzi 2.0. Dvojka v názvu znamená velké změny a opravdu jich není málo. Vylepšeno bylo téměř vše od ostření až po nastavování expozice a kvalitu videa.
K oblíbeným
reklama
Oblíbený profi kompakt Panasonic Lumix LX5 se dočkal nové verze firmwaru 2.0. Dvojková verze přináší mnoho změn, které tento fotoaparát posouvají ještě dále. Vylepšena byla rychlost autofokusu, do menu přibyla položka HIGH ISO NR pro odšumování při vysokých citlivostech. Výrobce slibuje už poněkolikáté vylepšení vyvažování bílé.

U videosekvencí je nově podporován aktivní mód stabilizace, díky čemuž by video mělo být ještě plynulejší a méně roztřesené. Panasonic provedl i úpravy na AF/AE zámku při namáčknutí spouště a manuální ostření má mít jednodušší ovládání než doposud. Fotoaparát si nyní pamatuje pozici i velikost ostřícího bodu. V manuálním režimu bylo dosud možno nastavit čas 60 sekund, což byla u kompaktů již takto rekordní hodnota. Nyní je možno nastavit až 250 sekund! Do režimu Mé barvy byl přidán efekt miniatury a v menu je nově i položka na přepínání hledáčku a displeje.

Zdroj: www.panasonic.jp
reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů