www.digimanie.cz
>
>
>
>

Velké změny pro Panasonic Lumix LX5, nový firmware 2.0

Velké změny pro Panasonic Lumix LX5, nový firmware 2.0
, , aktualita
Panasonic zapracoval na svém profi kompaktu Lumix LX5 a připravil pro něj nový firmware ve verzi 2.0. Dvojka v názvu znamená velké změny a opravdu jich není málo. Vylepšeno bylo téměř vše od ostření až po nastavování expozice a kvalitu videa.
K oblíbeným
reklama
Oblíbený profi kompakt Panasonic Lumix LX5 se dočkal nové verze firmwaru 2.0. Dvojková verze přináší mnoho změn, které tento fotoaparát posouvají ještě dále. Vylepšena byla rychlost autofokusu, do menu přibyla položka HIGH ISO NR pro odšumování při vysokých citlivostech. Výrobce slibuje už poněkolikáté vylepšení vyvažování bílé.

U videosekvencí je nově podporován aktivní mód stabilizace, díky čemuž by video mělo být ještě plynulejší a méně roztřesené. Panasonic provedl i úpravy na AF/AE zámku při namáčknutí spouště a manuální ostření má mít jednodušší ovládání než doposud. Fotoaparát si nyní pamatuje pozici i velikost ostřícího bodu. V manuálním režimu bylo dosud možno nastavit čas 60 sekund, což byla u kompaktů již takto rekordní hodnota. Nyní je možno nastavit až 250 sekund! Do režimu Mé barvy byl přidán efekt miniatury a v menu je nově i položka na přepínání hledáčku a displeje.

Zdroj: www.panasonic.jp
Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala14 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala