www.digimanie.cz
>
>
>
>

Velké změny pro Panasonic Lumix LX5, nový firmware 2.0

Velké změny pro Panasonic Lumix LX5, nový firmware 2.0
, , aktualita
Panasonic zapracoval na svém profi kompaktu Lumix LX5 a připravil pro něj nový firmware ve verzi 2.0. Dvojka v názvu znamená velké změny a opravdu jich není málo. Vylepšeno bylo téměř vše od ostření až po nastavování expozice a kvalitu videa.
K oblíbeným
reklama
Oblíbený profi kompakt Panasonic Lumix LX5 se dočkal nové verze firmwaru 2.0. Dvojková verze přináší mnoho změn, které tento fotoaparát posouvají ještě dále. Vylepšena byla rychlost autofokusu, do menu přibyla položka HIGH ISO NR pro odšumování při vysokých citlivostech. Výrobce slibuje už poněkolikáté vylepšení vyvažování bílé.

U videosekvencí je nově podporován aktivní mód stabilizace, díky čemuž by video mělo být ještě plynulejší a méně roztřesené. Panasonic provedl i úpravy na AF/AE zámku při namáčknutí spouště a manuální ostření má mít jednodušší ovládání než doposud. Fotoaparát si nyní pamatuje pozici i velikost ostřícího bodu. V manuálním režimu bylo dosud možno nastavit čas 60 sekund, což byla u kompaktů již takto rekordní hodnota. Nyní je možno nastavit až 250 sekund! Do režimu Mé barvy byl přidán efekt miniatury a v menu je nově i položka na přepínání hledáčku a displeje.

Zdroj: www.panasonic.jp
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů