www.digimanie.cz
>
>
>

Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony

Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
, , aktualita
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
K oblíbeným
reklama
Divize snímačů u Sony je částí, která dělá společnosti opravdu velkou radost a tvoří 16 % jejích příjmů. I proto by jeden z největších investorů Daniel Loeb, jehož fond vlastní akcie za 1,5 miliardy dolarů, uvítal úplné oddělení od Sony. Připomeňme, že už dnes je tato divize částečně nezávislá (v roce 2015 se oddělila jako Sony Semiconductor Solutions, nicméně stále spadá pod Sony), aby mohla lépe reagovat na požadavky trhu a svobodně nabízet snímače i jiným výrobcům fotoaparátů. Loeb tvrdí, že v dnešním stavu je snímačová divize utopena v útrobách Sony a nikdo si ji s čipy nespojuje. Každý ví, že se Sony pohybuje v zábavním, herním, hudebním i televizním průmyslu, ale dle Loeba si mnoho lidí Sony nespojuje s technologiemi.
 
Logo Sony
 
Výsledkem by mělo být, že by divize byla uvedena na burzu pod vlastním kódem a nebýt tak součástí tohoto gigantu, přičemž by byla profilována jako technologická a nikoli zábavní společnost. Server Reuters se ale k tomuto závěru a nápadu postavil negativně. Dle něj nejde o úplně dobrý nápad, protože příjmy divize z 90 % závisí na senzorech do telefonů.
 
Čipů je sice v jednom telefonu v dnešní době více najednou, nicméně prodeje telefonů se pomalu snižují a obchodní válka mezi USA a Čínou může způsobit nemožnost dodávat čipy mnoha čínským výrobcům. Nejvážnější je to u Huawei, který je zároveň druhým největším výrobcem smartphonů, takže ztráta tak velkého zákazníka je velkým problémem. Ostatně analytici už kvůli tomu předpokládají snížení zisku divize o 45 %. Připomeňme, že nejde o nápad společnosti Sony, ale jednoho z jejích velkých investorů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře