www.digimanie.cz
>
>
>

Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony

Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
, , aktualita
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
K oblíbeným
reklama
Divize snímačů u Sony je částí, která dělá společnosti opravdu velkou radost a tvoří 16 % jejích příjmů. I proto by jeden z největších investorů Daniel Loeb, jehož fond vlastní akcie za 1,5 miliardy dolarů, uvítal úplné oddělení od Sony. Připomeňme, že už dnes je tato divize částečně nezávislá (v roce 2015 se oddělila jako Sony Semiconductor Solutions, nicméně stále spadá pod Sony), aby mohla lépe reagovat na požadavky trhu a svobodně nabízet snímače i jiným výrobcům fotoaparátů. Loeb tvrdí, že v dnešním stavu je snímačová divize utopena v útrobách Sony a nikdo si ji s čipy nespojuje. Každý ví, že se Sony pohybuje v zábavním, herním, hudebním i televizním průmyslu, ale dle Loeba si mnoho lidí Sony nespojuje s technologiemi.
 
Logo Sony
 
Výsledkem by mělo být, že by divize byla uvedena na burzu pod vlastním kódem a nebýt tak součástí tohoto gigantu, přičemž by byla profilována jako technologická a nikoli zábavní společnost. Server Reuters se ale k tomuto závěru a nápadu postavil negativně. Dle něj nejde o úplně dobrý nápad, protože příjmy divize z 90 % závisí na senzorech do telefonů.
 
Čipů je sice v jednom telefonu v dnešní době více najednou, nicméně prodeje telefonů se pomalu snižují a obchodní válka mezi USA a Čínou může způsobit nemožnost dodávat čipy mnoha čínským výrobcům. Nejvážnější je to u Huawei, který je zároveň druhým největším výrobcem smartphonů, takže ztráta tak velkého zákazníka je velkým problémem. Ostatně analytici už kvůli tomu předpokládají snížení zisku divize o 45 %. Připomeňme, že nejde o nápad společnosti Sony, ale jednoho z jejích velkých investorů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář