www.digimanie.cz
>
>
>

Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony

Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
, , aktualita
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
K oblíbeným
reklama
Divize snímačů u Sony je částí, která dělá společnosti opravdu velkou radost a tvoří 16 % jejích příjmů. I proto by jeden z největších investorů Daniel Loeb, jehož fond vlastní akcie za 1,5 miliardy dolarů, uvítal úplné oddělení od Sony. Připomeňme, že už dnes je tato divize částečně nezávislá (v roce 2015 se oddělila jako Sony Semiconductor Solutions, nicméně stále spadá pod Sony), aby mohla lépe reagovat na požadavky trhu a svobodně nabízet snímače i jiným výrobcům fotoaparátů. Loeb tvrdí, že v dnešním stavu je snímačová divize utopena v útrobách Sony a nikdo si ji s čipy nespojuje. Každý ví, že se Sony pohybuje v zábavním, herním, hudebním i televizním průmyslu, ale dle Loeba si mnoho lidí Sony nespojuje s technologiemi.
 
Logo Sony
 
Výsledkem by mělo být, že by divize byla uvedena na burzu pod vlastním kódem a nebýt tak součástí tohoto gigantu, přičemž by byla profilována jako technologická a nikoli zábavní společnost. Server Reuters se ale k tomuto závěru a nápadu postavil negativně. Dle něj nejde o úplně dobrý nápad, protože příjmy divize z 90 % závisí na senzorech do telefonů.
 
Čipů je sice v jednom telefonu v dnešní době více najednou, nicméně prodeje telefonů se pomalu snižují a obchodní válka mezi USA a Čínou může způsobit nemožnost dodávat čipy mnoha čínským výrobcům. Nejvážnější je to u Huawei, který je zároveň druhým největším výrobcem smartphonů, takže ztráta tak velkého zákazníka je velkým problémem. Ostatně analytici už kvůli tomu předpokládají snížení zisku divize o 45 %. Připomeňme, že nejde o nápad společnosti Sony, ale jednoho z jejích velkých investorů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
Dnes, návod, Milan Šurkala
Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů
L-Mount Alliance to s novým bajonetem myslí docela vážně a Sigma tak zveřejňuje roadmapu, která dává lépe tušit, čeho se v dohledné době dočkáme. Celkem na nás v příštích měsících čeká 14 objektivů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR
Sony dnes představilo nový full frame fotoaparát A7R IV (ILCE-7RM4), který přináší zbrusu nový full frame čip se 61MPx rozlišením. Slibuje také nadprůměrný 15EV dynamický rozsah a vylepšené hybridní zaostřování.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem
Na Kickstarteru se objevila vskutku netradiční koncepce digitální stěny pro středoformáty s vysokou kompatibilitou s různými systémy. Ta bude stát jen pár set dolarů, cenou za to ale bude jen maličký 1/2,33" CMOS snímač.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek kapesnímu ultrazoomu Canon PowerShot SX740 HS. Ten nabídne velkorysý 40× optický zoom, podporu 4K videosekvencí i možnost manuálního ovládání expozice.
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala27 komentářů