www.digimanie.cz
>
>
>

Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější

Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější
, , aktualita
Prodejce fotoaparátů v Japonsku, společnost MapCamera, vydává statistiky svých prodejů, a pro tento měsíc je vítězem high-endový full frame CSC fotoaparát Canon EOS R5. Následuje ho Nikon Z7 II.
K oblíbeným
reklama
Někteří prodejci zveřejňují zajímavé prodejní statistiky a my se tak nyní můžeme podívat na japonského prodejce MapCamera, který zveřejnil čísla za prosinec. Zvítězil Canon EOS R5, který poskočil ze 13. na 1. místo, a to díky tomu, že byl po 6 měsících od uvedení konečně naskladněn ve větším množství. Jak ale říká prodejce, stále to nestačí a stále je zde mnoho zákazníků, kteří svůj objednaný EOS R5 nedostali. Druhé místo získal Nikon Z7 II, a to i přesto, že se na trh dostal až 11. prosince. Z první příčky spadl na třetí Fujifilm X-S10, ale jeho popularita zdaleka neklesá, počty prodejů jsou poměrně stabilní a spíše rostou. Mnoho uživatelů si X-S10 odnáší domů po diskuzích s prodejcem bez předchozí objednávky.
 
Canon EOS R5
 
Čtvrtou a pátou příčku si bere Sony s fotoaparáty A7S III a A7C, jejichž dodávky jsou stabilní. 6. místo má Nikon Z6 II, přičemž je následován Canonem EOS R6, nicméně stejně jako u EOS R5, i zde jsou problémy s pokrytím poptávky. S dostatečným počtem kusů by byl patrně o něco výše. Na 8. místě je Fujifilm X-T4 a 9. příčku bere Sony A7 III, který už kroutí třetí rok existence. Na 10. místě je Panasonic Lumix S5, který je jedním z dalších fotoaparátů, které se neposunuly nahoru kvůli nedostatku kusů (v listopadu byl na 6. pozici).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů
Společnost Nikon uvedla nový bezplatný software NX Studio pro majitele fotoaparátů Nikon. Ten dovoluje prohlížení i editaci fotografií a videa. Má být kombinací aplikací ViewNX-i i editoru Capture NX-D.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy
Samsung dnes představil technologii snímacích čipů ISOCELL 2.0, která má dále vylepšit jejich vlastnosti. Především jde o ztráty světla na hranách pixelů, čímž se dále zvýší citlivost a barevná věrnost snímků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gitzo Légende proti spotřební kultuře: doživotní záruka a možnost oprav Gitzo Légende proti spotřební kultuře: doživotní záruka a možnost oprav
Starost o životní prostředí je nejen poslední dobou velké téma. Společnost Gitzo se chce přičinit stativem a batohem Légende. Využívají ekologických a recyklovaných materiálů, zajišťují i snadnou možnost opravy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Venus Lens představuje 5 nových objektivů, většina má F0,95 Venus Lens představuje 5 nových objektivů, většina má F0,95
Společnost Venus Lens uvedla na trh pět nových objektivů, přičemž čtyři z nich se mohou pochlubit vynikající světelností F0,95. Pak tu máme i velmi širokoúhlý zoomovací objektiv 12-24mm pro full frame.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software
Nikon aktualizoval svůj software i firmware pro některé fotoaparáty. Máme zde nové verze aplikací Capture NX-D 1.6.5, ViewNX-i 1.4.5 i firmwary pro CSC fotoaparát Z50 a digitální zrcadlovku D780.
Včera, aktualita, Milan Šurkala