www.digimanie.cz
>
>
>

Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější

Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější
, , aktualita
Prodejce fotoaparátů v Japonsku, společnost MapCamera, vydává statistiky svých prodejů, a pro tento měsíc je vítězem high-endový full frame CSC fotoaparát Canon EOS R5. Následuje ho Nikon Z7 II.
K oblíbeným
reklama
Někteří prodejci zveřejňují zajímavé prodejní statistiky a my se tak nyní můžeme podívat na japonského prodejce MapCamera, který zveřejnil čísla za prosinec. Zvítězil Canon EOS R5, který poskočil ze 13. na 1. místo, a to díky tomu, že byl po 6 měsících od uvedení konečně naskladněn ve větším množství. Jak ale říká prodejce, stále to nestačí a stále je zde mnoho zákazníků, kteří svůj objednaný EOS R5 nedostali. Druhé místo získal Nikon Z7 II, a to i přesto, že se na trh dostal až 11. prosince. Z první příčky spadl na třetí Fujifilm X-S10, ale jeho popularita zdaleka neklesá, počty prodejů jsou poměrně stabilní a spíše rostou. Mnoho uživatelů si X-S10 odnáší domů po diskuzích s prodejcem bez předchozí objednávky.
 
Canon EOS R5
 
Čtvrtou a pátou příčku si bere Sony s fotoaparáty A7S III a A7C, jejichž dodávky jsou stabilní. 6. místo má Nikon Z6 II, přičemž je následován Canonem EOS R6, nicméně stejně jako u EOS R5, i zde jsou problémy s pokrytím poptávky. S dostatečným počtem kusů by byl patrně o něco výše. Na 8. místě je Fujifilm X-T4 a 9. příčku bere Sony A7 III, který už kroutí třetí rok existence. Na 10. místě je Panasonic Lumix S5, který je jedním z dalších fotoaparátů, které se neposunuly nahoru kvůli nedostatku kusů (v listopadu byl na 6. pozici).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře