www.digimanie.cz
>
>
>

Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější

Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější
, , aktualita
Prodejce fotoaparátů v Japonsku, společnost MapCamera, vydává statistiky svých prodejů, a pro tento měsíc je vítězem high-endový full frame CSC fotoaparát Canon EOS R5. Následuje ho Nikon Z7 II.
K oblíbeným
reklama
Někteří prodejci zveřejňují zajímavé prodejní statistiky a my se tak nyní můžeme podívat na japonského prodejce MapCamera, který zveřejnil čísla za prosinec. Zvítězil Canon EOS R5, který poskočil ze 13. na 1. místo, a to díky tomu, že byl po 6 měsících od uvedení konečně naskladněn ve větším množství. Jak ale říká prodejce, stále to nestačí a stále je zde mnoho zákazníků, kteří svůj objednaný EOS R5 nedostali. Druhé místo získal Nikon Z7 II, a to i přesto, že se na trh dostal až 11. prosince. Z první příčky spadl na třetí Fujifilm X-S10, ale jeho popularita zdaleka neklesá, počty prodejů jsou poměrně stabilní a spíše rostou. Mnoho uživatelů si X-S10 odnáší domů po diskuzích s prodejcem bez předchozí objednávky.
 
Canon EOS R5
 
Čtvrtou a pátou příčku si bere Sony s fotoaparáty A7S III a A7C, jejichž dodávky jsou stabilní. 6. místo má Nikon Z6 II, přičemž je následován Canonem EOS R6, nicméně stejně jako u EOS R5, i zde jsou problémy s pokrytím poptávky. S dostatečným počtem kusů by byl patrně o něco výše. Na 8. místě je Fujifilm X-T4 a 9. příčku bere Sony A7 III, který už kroutí třetí rok existence. Na 10. místě je Panasonic Lumix S5, který je jedním z dalších fotoaparátů, které se neposunuly nahoru kvůli nedostatku kusů (v listopadu byl na 6. pozici).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů