www.digimanie.cz
>
>

Venus Lens rozšiřuje nabídku o 4 další objektivy pro L-Mount

Venus Lens rozšiřuje nabídku o 4 další objektivy pro L-Mount
, , aktualita
Společnost Venus Lens rozšiřuje nabídku svých objektivů pro bajonet L-Mount. Nově pro něj budou k dispozici další 4 objektivy od modelu rybí oko přes širokoúhlý model až po extrémní makro objektivy.
K oblíbeným
reklama
Venus Lens má v nabídce spoustu objektivů značky Laowa a ty se nyní dostávají na další bajonet. Významně totiž bude navýšen počet těch určených i pro bajonet L-Mount (Leica, Sigma, Panasonic). Z dosavadních 8 objektivů vzroste počet L-Mount variant na 12 díky přepracování dalších 4 objektivů. Ne všechny objektivy jsou však určeny i pro full frame fotoaparáty, ačkoli těch je s L-Mount většina (APS-C verzi má jen Leica). Jednou z novinek je cirkulární oko Laowa 4mm f/2.8 Fisheye, které dává 210° úhel záběru. Je jasné, že většina snímku bude černé okolí, neboť objektiv byl původně určen pro MFT. Zaostřovat umí od vzdálenosti 8 cm. Cena byla stanovena na 199 USD.
 
Laowa 9mm F2.8 Zero-D
 
Na L-Mount se nově dostane i širokoúhlý objektiv 9mm f/2.8 Zero-D. Ten na APS-C dává úhel záběru 113° (není určen pro full frame - na takových fotoaparátech by se měl používat v APS-C režimu) a chlubit se má především velmi nízkým zkreslením. Za tento objektiv bude Venus Lens chtít 499 USD. Dalším objektivem je 24mm f/14 2x Macro Probe, který je určen i pro full frame. Nabídne 2× zvětšení a velmi zajímavý tvar. Cena ale rozhodně není nízká, činí 1499 USD. Nakonec je tu další extrémní makro objektiv 25mm f/2.8 2.5-5x Ultra Macro. Tento objektiv není schopen zaostření na nekonečno, jeho zaostřovací vzdálenost může být 23,4 cm s 2,5× zvětšením až 17,3 cm s 5× zvětšením. Jeho cena činí 399 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů