Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Venus Lens rozšiřuje nabídku o 4 další objektivy pro L-Mount

13.2.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Venus Lens rozšiřuje nabídku svých objektivů pro bajonet L-Mount. Nově pro něj budou k dispozici další 4 objektivy od modelu rybí oko přes širokoúhlý model až po extrémní makro objektivy.
Venus Lens má v nabídce spoustu objektivů značky Laowa a ty se nyní dostávají na další bajonet. Významně totiž bude navýšen počet těch určených i pro bajonet L-Mount (Leica, Sigma, Panasonic). Z dosavadních 8 objektivů vzroste počet L-Mount variant na 12 díky přepracování dalších 4 objektivů. Ne všechny objektivy jsou však určeny i pro full frame fotoaparáty, ačkoli těch je s L-Mount většina (APS-C verzi má jen Leica). Jednou z novinek je cirkulární oko Laowa 4mm f/2.8 Fisheye, které dává 210° úhel záběru. Je jasné, že většina snímku bude černé okolí, neboť objektiv byl původně určen pro MFT. Zaostřovat umí od vzdálenosti 8 cm. Cena byla stanovena na 199 USD.
 
Laowa 9mm F2.8 Zero-D
 
Na L-Mount se nově dostane i širokoúhlý objektiv 9mm f/2.8 Zero-D. Ten na APS-C dává úhel záběru 113° (není určen pro full frame - na takových fotoaparátech by se měl používat v APS-C režimu) a chlubit se má především velmi nízkým zkreslením. Za tento objektiv bude Venus Lens chtít 499 USD. Dalším objektivem je 24mm f/14 2x Macro Probe, který je určen i pro full frame. Nabídne 2× zvětšení a velmi zajímavý tvar. Cena ale rozhodně není nízká, činí 1499 USD. Nakonec je tu další extrémní makro objektiv 25mm f/2.8 2.5-5x Ultra Macro. Tento objektiv není schopen zaostření na nekonečno, jeho zaostřovací vzdálenost může být 23,4 cm s 2,5× zvětšením až 17,3 cm s 5× zvětšením. Jeho cena činí 399 USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.