www.digimanie.cz
>
>
>

Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D

Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
, , aktualita
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
K oblíbeným
reklama
Společnost Venus Optics má v nabídce už spoustu různých, často hodně širokoúhlých objektivů. Ani Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D není výjimkou. Nabízí 14mm ohniskovou vzdálenost, což znamená 114° úhel záběru na full frame tělech. Jeho světelnost dosahuje hodnoty F4 a irisovou clonou s 5 lamelami lze přiclonit maximálně na F22.
 
Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
 
Z technických údajů víme dále to, že se skládá ze 13 optických členů uspořádaných do 9 skupin, jsou zde 2 asférické členy, 3 z ELD skla a jeden z UHR skla. Zaostřování je manuální a je možné od 27 cm. Objektiv má rozměry 58 mm v průměru a 59 mm na délku (může se lišit dle bajonetu) a hmotnost 228 gramů. Podporuje i malé 52mm filtry. K dispozici bude pro bajonety Sony E/FE, Nikon Z a L-Mount za $549. V případě variant pro Leica M počítejte s cenou $649 za černou i stříbrnou verzi. V prodeji budou od konce září (pouze stříbrná verze od počátku října).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře