reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Venus Optics uvedlo širokoúhlý 15mm F4 1:1 makro objektiv

28.6.2015, Milan Šurkala, aktualita
Nepříliš známá společnost Venus Optics přišla s opravdu netradičním objektivem. Její Laowa 15mm f/4 Wide Angle 1:1 Macro nabídne 1:1 mako zvětšení při extrémně širokoúhlé ohniskové vzdálenosti 15 mm a podpoře full frame fotoaparátů.
Nový objektiv Venus Optics Laowa 15mm f/4 Wide Angle 1:1 Macro je opravdu hodně netradiční. Zatímco obvykle makro objektivy nebývají zrovna širokoúhlé, tento má rovnou extrémně širokoúhlou 15mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 110° (85° na APS-C). Podporuje totiž i full frame fotoaparáty, konkrétně jde o bajonety Canon EF, Nikon F, Sony A, Sony FE a Pentax K. Světelnost objektivu má hodnotu F4, clonu s dnes už neuvěřitelnými 14 lamelami lze přiclonit maximálně na F32.


Venus Optics Laowa 15mm f/4 Wide Angle 1:1 Macro


Objektiv se skládá ze 12 optických členů v 9 skupinách, najdete tu 3 HR členy a jeden ED člen. Podporována je dokonce shift funkce v rozmezí -6 až +6 mm pro srovnávání perspektivy. Minimální ostřící vzdálenost činí 12 cm od roviny senzoru, což je 4,7 milimetru od předního členu. Díky tomu je možné dosáhnout 1:1 zvětšení. Ostření je pouze manuální.


Venus Optics Laowa 15mm f/4 Wide Angle 1:1 Macro se sluneční clonou


Objektiv má na délku 64,7 mm, kvůli 77mm závitu po filtry pak má průměr 83,8 mm. Hmotnost se zastavila na 410 gramech. Cena byla stanovena na $479 a dodávky začnou koncem července. Na stránkách výrobce jsou i galerie ilustračních snímků.


Venus Optics Laowa 15mm f/4 Wide Angle 1:1 Macro ukázka


Zdroj: Venus Optics
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama