www.digimanie.cz
>
>
>

Vesmírné selfie s Nikonem D5: astronautka NASA se vyfotila při výstupu z ISS

Vesmírné selfie s Nikonem D5: astronautka NASA se vyfotila při výstupu z ISS
, , aktualita
"Selfíčka" si dneska fotí kdekdo, astronautka z Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku ale svou fotografii ozvláštnila tím, že ji pořídila ve vesmíru mimo Mezinárodní vesmírnou stanici. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno astronautka NASA Jessica Meir publikovala na Twitteru selfie snímky, které zastínily ty ostatní. Byly to totiž dvě fotografie pořízené ve vesmíru při výstupu vně Mezinárodní vesmírné stanice. K fotografování použila astronautka speciální Nikon D5. 

Fotografie byla zveřejněna na twitterovém účtu Jessicy Meir, na kterém astronautka v průběhu svého pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici, kde byla dopravena v září 2019, přidává nejrůznější zajímavé fotografie pořízené na oběžné dráze Země. "Selfíčko" z vesmíru pod hashtagem #SundaySelfie je ale jednoznačně jedním z jejích nejoblíbenějších příspěvků, což dokazují i nadšené komentáře ostatních uživatelů. 
 

V textu tweetu Jessica Meir píše, že fotografie vznikly díky fotoaparátu Nikon D5 s objektivem o ohnisku 28 milimetrů. Vše muselo být bezpečně uschováno ve speciálním ochranném pouzdře, kterého je možné si na jedné z fotografií všimnout. 

Jedna z fotografií je tradiční selfie pořízená s fotoaparátem namířeným na obličej astronautky NASA, druhá kreativně využívá solární panely na Mezinárodní vesmírné stanici jako zrcadlo, v němž se Jessica Meir odráží.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala