www.digimanie.cz
>
>
>

Vesmírné selfie s Nikonem D5: astronautka NASA se vyfotila při výstupu z ISS

Vesmírné selfie s Nikonem D5: astronautka NASA se vyfotila při výstupu z ISS
, , aktualita
"Selfíčka" si dneska fotí kdekdo, astronautka z Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku ale svou fotografii ozvláštnila tím, že ji pořídila ve vesmíru mimo Mezinárodní vesmírnou stanici. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno astronautka NASA Jessica Meir publikovala na Twitteru selfie snímky, které zastínily ty ostatní. Byly to totiž dvě fotografie pořízené ve vesmíru při výstupu vně Mezinárodní vesmírné stanice. K fotografování použila astronautka speciální Nikon D5. 

Fotografie byla zveřejněna na twitterovém účtu Jessicy Meir, na kterém astronautka v průběhu svého pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici, kde byla dopravena v září 2019, přidává nejrůznější zajímavé fotografie pořízené na oběžné dráze Země. "Selfíčko" z vesmíru pod hashtagem #SundaySelfie je ale jednoznačně jedním z jejích nejoblíbenějších příspěvků, což dokazují i nadšené komentáře ostatních uživatelů. 
 

V textu tweetu Jessica Meir píše, že fotografie vznikly díky fotoaparátu Nikon D5 s objektivem o ohnisku 28 milimetrů. Vše muselo být bezpečně uschováno ve speciálním ochranném pouzdře, kterého je možné si na jedné z fotografií všimnout. 

Jedna z fotografií je tradiční selfie pořízená s fotoaparátem namířeným na obličej astronautky NASA, druhá kreativně využívá solární panely na Mezinárodní vesmírné stanici jako zrcadlo, v němž se Jessica Meir odráží.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19 Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle
High-endový model Olympus OM-D E-M1 Mark III přichází s mnoha užitečnými novinkami, které přebírá z vlajkové lodě E-M1X. Máme tu Live ND, 7,5EV stabilizaci i Cinema 4K video a OM-Log400 záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR
Dalším přírůstkem do rodiny objektivů značky Nikon pro jeho full frame CSC systém je opticky stabilizovaný Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR s univerzálním 8,3× optickým zoomem. Má překvapivě kompaktní stavbu.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku
Uživatelé Instagramu a dalších sociálních sítí mohou při pořizování svých fotografií vzbudit rozruch. Nový instagramový účet ukazuje, kam až jsou tito lidé ochotní posouvat své hranice. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video
Společnost Canon inovuje i na poli digitálních zrcadlovek a přichází s novým modelem EOS 850D. Ten nabídne překvapivě populární vertikální video, 4K videosekvence i bezdrátové technologie a dotykový displej.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala