www.digimanie.cz
>
>

Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy

Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy
, , aktualita
Letní noční obloha s Perseidy je pro mnoho fotografů nemalým lákadlem. Muž z Oregonu vytvořil časosběrné video, ve kterém ukazuje pohybující se hvězdy a meteorický roj, jenž křižuje jejich dráhy.
K oblíbeným
reklama
Tento víkend mnoho fotografů noční oblohy vyrazilo na lov, protože na obloze byl viditelný kometární meteorický roj Perseidy. Tohoto jevu využil i fotograf jménem David z Oregonu, který vytvořil časosběrné video zachycující záplavu Perseid na nočním nebi. 

Fotograf přetvořil čtyři stovky snímků do videa s takzvanými star trails, které křižují padající meteory známé také pod názvem Slzy svatého Vavřince. 
 

Amatérský krajinář a astrofotograf používal fotoaparát Sony A6000 společně s objektivem Rokinon 12mm f/2.0. Jeho expozice byly 15 sekund dlouhé s f/2.0 a ISO 1000. Závěrka fotoaparátu se spouštěla díky aplikaci Sony PlayMemories Time-lapse a výsledné snímky byly upraveny v programu Adobe Photoshop Lightroom. 

David se vydal na lov v hluboké noci. Poté, co fotograf fotoaparát nastavil a ujistil se, že vše běží, jak má, uložil se ke spánku ve svém autě. Když se ráno vzbudil, čekalo ho v jeho přístroji několik stovek snímků noční oblohy a také vybitá baterie. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala17 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala