www.digimanie.cz
>
>

Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy

Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy
, , aktualita
Letní noční obloha s Perseidy je pro mnoho fotografů nemalým lákadlem. Muž z Oregonu vytvořil časosběrné video, ve kterém ukazuje pohybující se hvězdy a meteorický roj, jenž křižuje jejich dráhy.
K oblíbeným
reklama
Tento víkend mnoho fotografů noční oblohy vyrazilo na lov, protože na obloze byl viditelný kometární meteorický roj Perseidy. Tohoto jevu využil i fotograf jménem David z Oregonu, který vytvořil časosběrné video zachycující záplavu Perseid na nočním nebi. 

Fotograf přetvořil čtyři stovky snímků do videa s takzvanými star trails, které křižují padající meteory známé také pod názvem Slzy svatého Vavřince. 
 

Amatérský krajinář a astrofotograf používal fotoaparát Sony A6000 společně s objektivem Rokinon 12mm f/2.0. Jeho expozice byly 15 sekund dlouhé s f/2.0 a ISO 1000. Závěrka fotoaparátu se spouštěla díky aplikaci Sony PlayMemories Time-lapse a výsledné snímky byly upraveny v programu Adobe Photoshop Lightroom. 

David se vydal na lov v hluboké noci. Poté, co fotograf fotoaparát nastavil a ujistil se, že vše běží, jak má, uložil se ke spánku ve svém autě. Když se ráno vzbudil, čekalo ho v jeho přístroji několik stovek snímků noční oblohy a také vybitá baterie. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková7 komentářů
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala4 komentáře
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala