www.digimanie.cz
>
>

Video: Dron přelétá nad troskami Pompejí

Video: Dron přelétá nad troskami Pompejí
, , aktualita
V létě roku 79 našeho letopočtu byly Pompeje pohřbeny během erupce Vesuvu. Nyní jsou trosky starověkého města cenným materiálem pro archeologické týmy. Tým z Ohia zveřejnil video z dronu, který se nad touto oblastí proletěl.
K oblíbeným
reklama
Příběh slavných Pompejí zpečetil výbuch blízké sopky Vesuv. Pod vrstvou lávy a sopečného popelu se vše zachovalo v téměř původním stavu. I dnes je tak možné v Itálii spatřit tyto zakonzervované staré budovy, ze kterých lze stále vyčíst původní vzhled antického města. 
 

Nad troskami starověkých Pompejí se proletěl dron patřící archeologické skupině z projektu Porta Stabia vedené profesorem Stevenem Ellisem z Univerzity v Cincinnati. Vzniklo tak 53minutové video, které ukazuje pohled na město, kde probíhají archeologické práce, z ptačí perspektivy. 

Dron nejdřív letí podél kamenné ulice, nad kterou postupně vystoupá do výšky, aby se Pompeje předvedly v celé své kráse. Ke konci videa se na pozadí trosek města vypíná sopka Vesuv, která všechno zavinila.  

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala15 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře