www.digimanie.cz
>
>
>

Video: iPhone natočil svůj vlastní pád z letadla

Video: iPhone natočil svůj vlastní pád z letadla
, , aktualita
Chytrý telefon svou odolností překvapil islandského fotografa, když přežil pád z letadla dolů do krajiny, kde pak ležel více než rok. Kromě toho ale mobil při pádu stále natáčel, takže celý let k zemi zvládl i zdokumentovat. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf a pilot Haukur Snorrason minulý rok létal a fotografoval nad Islandem. Při natáčení divoké přírody ale bohužel Haukur Snorrason upustil svůj iPhone 6S Plus, který začal padat z letadla do krajiny. Fotograf měl však štěstí, protože mobilní telefon se k němu po 13 měsících vrátil a dokonce obsahoval i video, které se natočilo při samotném pádu.  

iPhone pád přežil zřejmě i díky tomu, že ve chvíli incidentu se letadlo nacházelo ve výšce jen přibližně 60 metrů nad řekami. I tak bylo ale velké štěstí, že mobilní telefon nespadl přímo do vody nebo se při dopadu na zem nerozbil. 
 

Třináct měsíců po pádu volala Haukuru Snorrasonovi skupina turistů, že jeho iPhone našla. Nálezci byli schopní vystopovat majitele, protože mobil byl po pádu i po dlouhé době v přírodě stále funkční. Video, které mobilní telefon při pádu natočil, je možné vidět na YouTube. 

Haukur Snorrason je přesvědčen, že jeho chytrý telefon přežil i díky tomu, že přistál v měkkém mechu. Mech může být v této oblasti tlustý až 30 centimetrů, takže mobil spadl do přírodního polštáře, který ztlumil tvrdý dopad a následně iPhone chránil po více než rok před vlivy islandského počasí. Mobilní telefon je dokonce i po takové době venku téměř plně funkční, podle popisu islandského fotografa to vypadá, že řádně nefunguje pouze mikrofon.  

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala