www.digimanie.cz
>
>
>

Video: iPhone natočil svůj vlastní pád z letadla

Video: iPhone natočil svůj vlastní pád z letadla
, , aktualita
Chytrý telefon svou odolností překvapil islandského fotografa, když přežil pád z letadla dolů do krajiny, kde pak ležel více než rok. Kromě toho ale mobil při pádu stále natáčel, takže celý let k zemi zvládl i zdokumentovat. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf a pilot Haukur Snorrason minulý rok létal a fotografoval nad Islandem. Při natáčení divoké přírody ale bohužel Haukur Snorrason upustil svůj iPhone 6S Plus, který začal padat z letadla do krajiny. Fotograf měl však štěstí, protože mobilní telefon se k němu po 13 měsících vrátil a dokonce obsahoval i video, které se natočilo při samotném pádu.  

iPhone pád přežil zřejmě i díky tomu, že ve chvíli incidentu se letadlo nacházelo ve výšce jen přibližně 60 metrů nad řekami. I tak bylo ale velké štěstí, že mobilní telefon nespadl přímo do vody nebo se při dopadu na zem nerozbil. 
 

Třináct měsíců po pádu volala Haukuru Snorrasonovi skupina turistů, že jeho iPhone našla. Nálezci byli schopní vystopovat majitele, protože mobil byl po pádu i po dlouhé době v přírodě stále funkční. Video, které mobilní telefon při pádu natočil, je možné vidět na YouTube. 

Haukur Snorrason je přesvědčen, že jeho chytrý telefon přežil i díky tomu, že přistál v měkkém mechu. Mech může být v této oblasti tlustý až 30 centimetrů, takže mobil spadl do přírodního polštáře, který ztlumil tvrdý dopad a následně iPhone chránil po více než rok před vlivy islandského počasí. Mobilní telefon je dokonce i po takové době venku téměř plně funkční, podle popisu islandského fotografa to vypadá, že řádně nefunguje pouze mikrofon.  

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře