www.digimanie.cz
>
>
>

Video: iPhone natočil svůj vlastní pád z letadla

Video: iPhone natočil svůj vlastní pád z letadla
, , aktualita
Chytrý telefon svou odolností překvapil islandského fotografa, když přežil pád z letadla dolů do krajiny, kde pak ležel více než rok. Kromě toho ale mobil při pádu stále natáčel, takže celý let k zemi zvládl i zdokumentovat. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf a pilot Haukur Snorrason minulý rok létal a fotografoval nad Islandem. Při natáčení divoké přírody ale bohužel Haukur Snorrason upustil svůj iPhone 6S Plus, který začal padat z letadla do krajiny. Fotograf měl však štěstí, protože mobilní telefon se k němu po 13 měsících vrátil a dokonce obsahoval i video, které se natočilo při samotném pádu.  

iPhone pád přežil zřejmě i díky tomu, že ve chvíli incidentu se letadlo nacházelo ve výšce jen přibližně 60 metrů nad řekami. I tak bylo ale velké štěstí, že mobilní telefon nespadl přímo do vody nebo se při dopadu na zem nerozbil. 
 

Třináct měsíců po pádu volala Haukuru Snorrasonovi skupina turistů, že jeho iPhone našla. Nálezci byli schopní vystopovat majitele, protože mobil byl po pádu i po dlouhé době v přírodě stále funkční. Video, které mobilní telefon při pádu natočil, je možné vidět na YouTube. 

Haukur Snorrason je přesvědčen, že jeho chytrý telefon přežil i díky tomu, že přistál v měkkém mechu. Mech může být v této oblasti tlustý až 30 centimetrů, takže mobil spadl do přírodního polštáře, který ztlumil tvrdý dopad a následně iPhone chránil po více než rok před vlivy islandského počasí. Mobilní telefon je dokonce i po takové době venku téměř plně funkční, podle popisu islandského fotografa to vypadá, že řádně nefunguje pouze mikrofon.  

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe se extrémně daří, překonal příjmy 11 miliard USD Adobe se extrémně daří, překonal příjmy 11 miliard USD
Společnosti Adobe se poslední dobou finančně opravdu daří. Opět zažila rekordní čtvrtletí i rekordní rok. Za fiskální rok 2019 totiž utržila rekordních 11,17 miliard dolarů, což je 24% nárůst proti roku 2018.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky
Společnost Apple opět nakupovala. Tentokrát se stala cílem firma Spectral Edge, která vznikla z projektu University of East Anglia. Ta se soustředila na vylepšení kvality obrazu slučováním klasického a infračerveného snímku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R
Venus Optics vyrábí své objektivy pro mnoho různých bajonetů a nyní se zde rozhodli, že vylepší i nabídku pro nové systémy Nikon Z a Canon EOS R. Mají pro ně hned tři objektivy Laowa, širokoúhlý 12mm a makro objektivy 25mm a 100mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala