www.digimanie.cz
>
>

Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády

Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
, , aktualita
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
K oblíbeným
reklama
Blízko australského města Sydney se nachází druhý nejstarší národní park na světě Royal National Park, který skrývá rozmanité přírodní scenérie a zajímavou flóru i faunu. V tomto národním parku bylo možné zejména díky extrémním větrům pozorovat zajímavý přírodní úkaz, při němž voda stoupala nahoru, místo aby ve vodopádech tekla dolů z útesu do oceánu. 
 

Tyto "vodopády naopak" byly v národním parku pozorovány minulý víkend a podle meteorologů vznikly jako důsledek přívalových dešťů zkombinovaných se silným větrem na pobřeží oceánu, který dosahoval rychlosti přes 20 m/s (74 km/h). Vítr vodu nadzvedl vzhůru a vypadalo to, jako by vodopád tekl na opačnou stranu a popíral fyzikální zákony. 

Letecké záběry tohoto přírodního jevu z národního parku australského státu Nový Jižní Wales se záhy objevily na sociálních sítích a v nejrůznějších médiích. Tuto netradiční podívanou je možné zažít obvykle jen párkrát za rok, když jsou pro jev příhodné meteorologické podmínky. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
23.9.2020, aktualita, Milan Šurkala