www.digimanie.cz
>
>

Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády

Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
, , aktualita
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
K oblíbeným
reklama
Blízko australského města Sydney se nachází druhý nejstarší národní park na světě Royal National Park, který skrývá rozmanité přírodní scenérie a zajímavou flóru i faunu. V tomto národním parku bylo možné zejména díky extrémním větrům pozorovat zajímavý přírodní úkaz, při němž voda stoupala nahoru, místo aby ve vodopádech tekla dolů z útesu do oceánu. 
 

Tyto "vodopády naopak" byly v národním parku pozorovány minulý víkend a podle meteorologů vznikly jako důsledek přívalových dešťů zkombinovaných se silným větrem na pobřeží oceánu, který dosahoval rychlosti přes 20 m/s (74 km/h). Vítr vodu nadzvedl vzhůru a vypadalo to, jako by vodopád tekl na opačnou stranu a popíral fyzikální zákony. 

Letecké záběry tohoto přírodního jevu z národního parku australského státu Nový Jižní Wales se záhy objevily na sociálních sítích a v nejrůznějších médiích. Tuto netradiční podívanou je možné zažít obvykle jen párkrát za rok, když jsou pro jev příhodné meteorologické podmínky. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů