Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze

, , aktualita
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Masivní exploze, která se odehrála v úterý v přístavu libanonského hlavního města Bejrút, způsobila škody ve velké části metropole. Podvečerní výbuch zastihl obyvatele zcela nečekaně, mezi ně patřila i nicnetušící nevěsta, která pózovala pro své svatební fotografie a video. 

Svatební fotograf Mahmoud Nakib dělal svou práci a zaznamenával pózující nevěstu na náměstí vzdáleném asi 1,2 kilometru od přístavu, když ho překvapila exploze. Protože měl zrovna zapnutý fotoaparát, celý incident zvládl natočit. 
 

Třicetisekundové video zveřejněné na YouTube zachycuje tlakovou vlnu, která najednou škubne s bílými šaty nevěsty, odhodí kytici a vyvede z míry i fotografa. Když se záběr stočí zpět na náměstí, je možné vidět prchající nevěstu, která se společně s ostatními spěchá ukrýt někam do nedaleké budovy. V ulici jsou vidět kousky rozbitých skel a jiné sutiny. 

Počet obětí ničivé exploze v Bejrútu již výrazně překročil stovku, zraněných osob jsou tisíce, mnohonásobně více lidí ztratilo střechu nad hlavou, přičemž záchranářské práce a pátrání v troskách zničených budov stále pokračují. Podle úřadů výbuch zřejmě způsobil sklad se 2750 tunami dusičnanu amonného neboli ledku. 

Zdroj:  petapixel.com