www.digimanie.cz
>
>

Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze

Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
, , aktualita
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
K oblíbeným
reklama
Masivní exploze, která se odehrála v úterý v přístavu libanonského hlavního města Bejrút, způsobila škody ve velké části metropole. Podvečerní výbuch zastihl obyvatele zcela nečekaně, mezi ně patřila i nicnetušící nevěsta, která pózovala pro své svatební fotografie a video. 

Svatební fotograf Mahmoud Nakib dělal svou práci a zaznamenával pózující nevěstu na náměstí vzdáleném asi 1,2 kilometru od přístavu, když ho překvapila exploze. Protože měl zrovna zapnutý fotoaparát, celý incident zvládl natočit. 
 

Třicetisekundové video zveřejněné na YouTube zachycuje tlakovou vlnu, která najednou škubne s bílými šaty nevěsty, odhodí kytici a vyvede z míry i fotografa. Když se záběr stočí zpět na náměstí, je možné vidět prchající nevěstu, která se společně s ostatními spěchá ukrýt někam do nedaleké budovy. V ulici jsou vidět kousky rozbitých skel a jiné sutiny. 

Počet obětí ničivé exploze v Bejrútu již výrazně překročil stovku, zraněných osob jsou tisíce, mnohonásobně více lidí ztratilo střechu nad hlavou, přičemž záchranářské práce a pátrání v troskách zničených budov stále pokračují. Podle úřadů výbuch zřejmě způsobil sklad se 2750 tunami dusičnanu amonného neboli ledku. 

Zdroj:  petapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů