www.digimanie.cz
>
>

Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze

Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
, , aktualita
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
K oblíbeným
reklama
Masivní exploze, která se odehrála v úterý v přístavu libanonského hlavního města Bejrút, způsobila škody ve velké části metropole. Podvečerní výbuch zastihl obyvatele zcela nečekaně, mezi ně patřila i nicnetušící nevěsta, která pózovala pro své svatební fotografie a video. 

Svatební fotograf Mahmoud Nakib dělal svou práci a zaznamenával pózující nevěstu na náměstí vzdáleném asi 1,2 kilometru od přístavu, když ho překvapila exploze. Protože měl zrovna zapnutý fotoaparát, celý incident zvládl natočit. 
 

Třicetisekundové video zveřejněné na YouTube zachycuje tlakovou vlnu, která najednou škubne s bílými šaty nevěsty, odhodí kytici a vyvede z míry i fotografa. Když se záběr stočí zpět na náměstí, je možné vidět prchající nevěstu, která se společně s ostatními spěchá ukrýt někam do nedaleké budovy. V ulici jsou vidět kousky rozbitých skel a jiné sutiny. 

Počet obětí ničivé exploze v Bejrútu již výrazně překročil stovku, zraněných osob jsou tisíce, mnohonásobně více lidí ztratilo střechu nad hlavou, přičemž záchranářské práce a pátrání v troskách zničených budov stále pokračují. Podle úřadů výbuch zřejmě způsobil sklad se 2750 tunami dusičnanu amonného neboli ledku. 

Zdroj:  petapixel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2020, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala