www.digimanie.cz
>
>

Video: Youtuber natočil ASMR speciálně pro fotografy

Video: Youtuber natočil ASMR speciálně pro fotografy
, , aktualita
ASMR videa se v poslední době těší velké oblibě, a tak spousta autorů tvořících videa například na YouTube tento trend také využívá. Jared Polin se rozhodl natočit ASMR video s fotografickou tematikou. 
K oblíbeným
reklama
Jared Polin se na svém YouTube kanále zaměřuje na témata týkající se fotoaparátů, objektivů, foto novinek či příslušenství pro fotografy obecně. Jedno z jeho nejnovějších videí je ASMR, které je speciálně zaměřené na fotografické nadšence. 

ASMR videa, která v poslední době zaplňují YouTube, mají v divácích navozovat příjemné pocity. Youtubeři v těchto videích šeptají, šustí papírem, klepou na dřevěné předměty či se jednoduše snaží produkovat líbivé zvuky, které můžou vyvolávat husí kůži nebo mravenčení. Pojem ASMR znamená autonomní smyslově-meridiánová reakce a někteří autoři zabývající se tvorbou ASMR videí mají počty sledujících pohybující se v milionech. 
 

Kanál Jareda Polina není na ASMR tvorbu zaměřený, ale youtuber se rozhodl také využít tohoto současného trendu a vytvořit ASMR s fotografickou tematikou. Není prvním fotografem, kterého to napadlo, na YouTube je možné najít i starší fotografická ASMR videa od jiných tvůrců. 

K nahrávání zvuku videa použil Jared Polin celkem čtyři mikrofony, přičemž dvěma nahrával svůj šeptající hlas a dvěma zaznamenával různé zvuky, které se v životě fotografa můžou běžně objevit. Ve videu je tak možné slyšet cvakající závěrku, otevírání suchého zipu na obalu pro paměťové karty, blesk při blýskání, oddělávání krytky objektivu a spoustu dalších věcí. Mnoho různých fotografických zvuků je v téměř dvacetiminutovém videu přerušováno jen šeptavým komentářem. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala29 komentářů