www.digimanie.cz
>
>

Video: Youtuber natočil ASMR speciálně pro fotografy

Video: Youtuber natočil ASMR speciálně pro fotografy
, , aktualita
ASMR videa se v poslední době těší velké oblibě, a tak spousta autorů tvořících videa například na YouTube tento trend také využívá. Jared Polin se rozhodl natočit ASMR video s fotografickou tematikou. 
K oblíbeným
reklama
Jared Polin se na svém YouTube kanále zaměřuje na témata týkající se fotoaparátů, objektivů, foto novinek či příslušenství pro fotografy obecně. Jedno z jeho nejnovějších videí je ASMR, které je speciálně zaměřené na fotografické nadšence. 

ASMR videa, která v poslední době zaplňují YouTube, mají v divácích navozovat příjemné pocity. Youtubeři v těchto videích šeptají, šustí papírem, klepou na dřevěné předměty či se jednoduše snaží produkovat líbivé zvuky, které můžou vyvolávat husí kůži nebo mravenčení. Pojem ASMR znamená autonomní smyslově-meridiánová reakce a někteří autoři zabývající se tvorbou ASMR videí mají počty sledujících pohybující se v milionech. 
 

Kanál Jareda Polina není na ASMR tvorbu zaměřený, ale youtuber se rozhodl také využít tohoto současného trendu a vytvořit ASMR s fotografickou tematikou. Není prvním fotografem, kterého to napadlo, na YouTube je možné najít i starší fotografická ASMR videa od jiných tvůrců. 

K nahrávání zvuku videa použil Jared Polin celkem čtyři mikrofony, přičemž dvěma nahrával svůj šeptající hlas a dvěma zaznamenával různé zvuky, které se v životě fotografa můžou běžně objevit. Ve videu je tak možné slyšet cvakající závěrku, otevírání suchého zipu na obalu pro paměťové karty, blesk při blýskání, oddělávání krytky objektivu a spoustu dalších věcí. Mnoho různých fotografických zvuků je v téměř dvacetiminutovém videu přerušováno jen šeptavým komentářem. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala