Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vivo V29 přichází s Aura Light, napodobuje studiová světla pro lepší portréty

2.8.2023, Milan Šurkala, aktualita
Vivo V29 přichází s Aura Light, napodobuje studiová světla pro lepší portréty
Vivo představilo zajímavý fotomobil V29, který se chlubí osvětlením Aura Light. To má napodobit klasická prstencová studiová světla pro lépe osvětlené portréty. Rozlišení hlavního snímače činí 50 MPx.
Značka Vivo přichází s novým telefonem V29, který cílí na kvalitnější portréty. Jeho hlavní kamerka má 50MPx rozlišení a optickou stabilizaci, což je dnes už standard. Přidává však na zádi kruhové osvětlení Aura Light. Něco podobného znáte např. u vloggerů (a především vloggerek), čímž si osvětlí lépe tvář a ta nemá nepříjemné stíny. Problémem ale je, že tam má tento prstenec podstatně větší průměr, takže může svítit z několik různých směrů najednou. Na telefonu jde o malé kolečko, takže navzdory tvaru jde v zásadě stále o bodový zdroj světla a problém nerovnoměrného osvětlení tváře nijak zvlášť nevyřeší. Zajímavostí je ale to, že má schopnost svítit jak teplou, tak i studenou bílou podle okolních podmínek. Vivo V29 je dále vybaveno 2MPx monochromatickou kamerkou a 8MPx ultra širokoúhlým modulem. Vepředu je 50MPx kamerka s autofokusem.
 
Vivo V29
 
Telefon má 6,78" displej AMOLED s rozlišením 2800×1260 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Podporuje PWM stmívání s frekvencí 2160 MHz a 10bitové barvy (1,07 mld. odstínů). Rozměry telefonu činí 164,1×74,8×7,46 mm a váží 186 gramů. Procesorem je mainstreamový Qualcomm Snapdragon 778G, dále tu máme 8 GB RAM a 256GB úložiště. Akumulátor nabídne kapacitu 4600 mAh a podporuje rychlé 80W nabíjení FlashCharge. Samozřejmostí je port USB-C, bezdrátové rozhraní Wi-Fi, Bluetooth 5.3 a datové připojení 5G. Operačním systémem je Funtouch OS 13. Telefon stojí v předprodeji 11.999 Kč s DPH, do 14. srpna k němu budou zdarma bezdrátová sluchátka TWS 2 ANC v hodnotě 2999 Kč. Klasický prodej bude zahájen 15. srpna.
 
Zdroj: vivo.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.