Voigtländer uvádí 50mm F2.0 APO-Lanthar pro Sony FE

Voigtländer uvádí 50mm F2.0 APO-Lanthar pro Sony FE
, , aktualita
Pro oblíbený full frame CSC systém od Sony se objevuje nový pevný objektiv Voigtländer 50mm 1:2.0 APO-Lanthar. Přestože jde o manuální objektiv, máme zde přenos EXIF informací pro správnou funkci mechanické stabilizace.
K oblíbeným
reklama
Trh objektivů pro CSC fotoaparáty od Sony je více než bohatý a byl rozšířen o další kousek. Jde o manuální objektiv Voigtländer 50mm 1:2.0 APO-Lanthar, který patří do řady Voigtland Classic Line. Byl vyvinut pro bajonet Sony E/FE a má 50mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 46,5°. Jeho světelnost dosahuje velmi dobré hodnoty F2,0 a irisovou clonu s 12 lamelami lze přiclonit maximálně na F16. Výrobce tvrdí, že má kruhový tvar i při cloně F2,8 a lze si vybrat mezi aretovaným chodem po 1/3EV krocích nebo hladkým.
 
Voigtländer 50mm 1:2.0 APO-Lanthar
 
Optická konstrukce má 10 členů v 8 skupinách, dva členy jsou asférické, pět jich je ze skla s částečnou disperzí. Zaostřování je jen manuální, přičemž lze zaostřit minimálně ze vzdálenosti 45 cm. Objektiv má 61,3 mm na délku a 62,6 mm v průměru, využívá pak 49mm filtry. Jeho hmotnost je 364 gramů a k dispozici bude pouze v černé barvě. Poněvadž objektiv přenáší EXIF informace do těla, umí fotoaparátu oznámit i svou ohniskovou vzdálenost a některé fotoaparáty Sony tak dokážou korektně nastavit svou mechanickou stabilizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře