Voigtländer uvedl Nokton 50mm F1.2 a vyvíjí nová skla

Voigtländer uvedl Nokton 50mm F1.2 a vyvíjí nová skla
, , aktualita
Společnost Voigtländer představila nový objektiv Nokton 50mm F1.2 Aspherical pro Sony E. Zároveň oznámila vývoj dvou nových objektivů Nokton 21mm F1.4 Aspherical a Vintage Line 75mm F1.5 Aspherical VM.
K oblíbeným
reklama
Jedním z mnoha výrobců objektivů je i společnost Voigtländer. Ta na CP+ 2019 představila nový objektiv Nokton 50mm F1.2 Aspherical. Tato novinka je určena pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony a už dle názvu nabídne 50mm reálnou ohniskovou vzdálenost. Velkou zajímavostí je především světelnost, která má excelentní hodnotu F1,2. Clona má 12 lamel a možné je přiclonit až na F22, což je při tak dobré světelnosti docela s podivem. K dispozici jsou 1/3EV kroky, ale je možné zvolit i nearetovaný chod pro natáčení videa. Objektiv se skládá z 8 optických členů v 6 skupinách, jsou zde také dva oboustranně asférické členy.
 
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical
 
Zaostřování je manuální, přičemž minimální zaostřovací vzdálenost činí 45 cm. Objektiv se vyznačuje elektronickými kontakty, takže je schopen přenášet informace z objektivu do fotoaparátu a ty je možné pak ukládat i do Exifu. Užitečnou vlastností je tak přenos informace o ohniskové vzdálenosti, díky čemuž bude fungovat 5osá stabilizace fotoaparátů Sony. Objektiv má 70,1 mm v průměru a 58,8 mm na délku. Podporuje 58mm filtry a váží 434 gramů. Cena byla stanovena na 150 tisíc japonských jenů (cca 30 tisíc Kč) a dostupný bude od dubna.
 
Spolu s tím byl ohlášen i vývoj dvou novinek. Tou první je velmi světelný širokoúhlý objektiv Nokton 21mm F1.4 Aspherical. I ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony. Nabídne 21mm širokoúhlou ohniskovou vzdálenost a výbornou světelnost F1,4. I zde je použita 12lamelová clona, maximální hodnota pak činí F16 (opět může mít aretovaný i hladký chod). Objektiv má v optické konstrukci 13 členů uspořádaných do 11 skupin. Ostření je manuální, zaostřit pak lze minimálně od 25 cm. Tento objektiv je o něco větší, má 70,5 mm v průměru a 79,5 mm na délku. Podporuje filtry s průměrem 62 mm a podobně jako i předchozí model, také zde jsou elektronické kontakty pro přenos informací do těla fotoaparátu.
 
Dále byl ohlášen i vývoj objektivu Nokton Vintage Line 75mm F1.5 Aspherical VM. Ten už je určen pro bajonet Leica M. Jeho ohnisková vzdálenost činí 75 mm a potěší výbornou světelností F1,5. Irisová clona má rovněž 12 lamel, maximální podporovaná hodnota se pak zastavila na F16. Optická konstrukce má 7 členů v 6 skupinách, jsou zde i asférické čočky. Zaostřování je už tradičně jen manuální, přičemž lze ostřit minimálně ze 70 cm. Rozměry objektivu činí 62,8 mm v průměru, 63,3 mm na délku a podporuje 58mm filtry. Jde o řadu Vintage Line, takže slibuje modernější optickou konstrukci, ale s retro designem. V prodeji bude v černé nebo stříbrné barvě. Ve vývoji jsou také adaptéry objektivů s bajonetem Leica M na nová CSC Nikon Z a Canon RF.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala