www.digimanie.cz
>
>
>
>

Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR

Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
, , aktualita
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm rozvíjí svůj úspěšný CSC systém Fujifilm X a představuje nový objektiv Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR. Název napovídá mnohé. Jde o objektiv s 18mm reálnou ohniskovou vzdáleností, což na APS-C tělech dává přepočtených 27 mm a úhel záběru 76,5°. Zajímavostí tohoto objektivu je ale především to, že širokoúhlý záběr kombinuje s výbornou světelností F1,4, a to při poměrně kompaktních rozměrech. Irisová clona má 9 lamel a maximálně podporuje hodnotu F16.
 
Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
 
Objektiv se skládá z 15 členů v 9 skupinách, v tomto počtu jsou i 3 asférické členy a jeden typu ED. Novinka je schopna zaostřovat od 20 cm a dosáhnout maximálního zvětšení 0,15×. Zaostřování má na starosti lineární motorek, přičemž posunuje skupinou 6 čoček v rozsahu pouhých 2,5 mm, což napomáhá dosáhnout velmi rychlého zaostření za 0,04 sekundy. Jak již bylo řečeno, objektiv je docela kompaktní. Má 68,8 mm v průměru a 75,6 mm na délku. Jeho hmotnost je 370 gramů a používá filtry se 62mm průměrem. Novinka nabídne odolnou konstrukci, zvládne teploty od -10 °C, neměla by mu vadit ani vlhkost a prach. Cena byla stanovena na 999 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala