Vysoce světelný Voigtländer Nokton 50mm F1.2

Vysoce světelný Voigtländer Nokton 50mm F1.2
, , aktualita
Poslední novinkou z dílen Cosiny je nový vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM. Ten je určen pro bajonet M, tedy např. dálkoměry Leica. Dle výrobce má být pěkně ostrý už od plně otevřené clony.
reklama
Společnost Cosina představila několik nových objektivů pod značkou Voigtländer a dnes se podíváme na poslední z nich, Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM. Ten je určen pro bajonet M, tedy např. dálkoměry značky Leica. Jde tedy o 50mm objektiv s úhlem záběru 47,5°, který potěší vynikající světelností F1,2. Má clonu s 12 lamelami a podle výrobce je možné přiclonit až na nadprůměrných F22 (u takto světelných objektivů je častější, že se nejvyšší hodnota zastaví na F16).
 
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM
 
Výrobce slibuje, že objektiv nabídne solidní optické výkony i při nízkých clonách. V optické konstrukci je 8 optických členů v 6 skupinách, jsou zde i asférické členy. Zaostřit je možné manuálně ze vzdálenosti alespoň 70 centimetrů. Průměr objektivu činí 63,1 mm, na délku má pak 49,0 mm a využívá 52mm filtry. Ani zde bohužel neznáme dostupnost a cenu objektivu.
 
Zdroj: cosina.co.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM
V nabídce objektivů značky Sony pro full frame CSC fotoaparáty se nově objevil světelný širokoúhlý model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM). Navzdory výborné světelnosti se může chlubit poměrně kompaktní stavbou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh
Vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM byl sice ohlášen už březnu, teprve nyní se ale dostává na trh. Dozvěděli jsme se také některé další technické údaje. Překvapivá je např. nízká hmotnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon PowerShot SX70 HS nabídne 65× zoom a 4K video Canon PowerShot SX70 HS nabídne 65× zoom a 4K video
Po dlouhé době se v nabídce Canonu objevuje nový velký ultrazoom. PowerShot SX70 HS ponechává 65× optický zoom a 21mm ohniskovou vzdálenost, zrychluje však procesor a přidal také UHD 4K video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Lowepro uvedlo 2. generaci batohů a brašen ProTactic Lowepro uvedlo 2. generaci batohů a brašen ProTactic
Tradiční výrobce fotografického příslušenství Lowepro dává na trh novou generaci brašen, batohů a jiného příslušenství řady ProTactic. Vylepšují modularitu a organizaci, zapracovalo se také na přístupu a odolnosti.
20.9.2018, aktualita, Milan Šurkala
Full frame Panasonic by měl mít rozlišení přes 42 MPx Full frame Panasonic by měl mít rozlišení přes 42 MPx
Internetem kolují zvěsti, že Panasonic chystá už na příští týden koncept nového full frame CSC fotoaparátu. Z neoficiálních zdrojů se objevily zprávy např. o tom, že bude mít čip s rozlišením přes 42 MPx a pokročilé možnosti natáčení videa.
18.9.2018, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů