Vysoce světelný Voigtländer Nokton 50mm F1.2

Vysoce světelný Voigtländer Nokton 50mm F1.2
, , aktualita
Poslední novinkou z dílen Cosiny je nový vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM. Ten je určen pro bajonet M, tedy např. dálkoměry Leica. Dle výrobce má být pěkně ostrý už od plně otevřené clony.
reklama
Společnost Cosina představila několik nových objektivů pod značkou Voigtländer a dnes se podíváme na poslední z nich, Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM. Ten je určen pro bajonet M, tedy např. dálkoměry značky Leica. Jde tedy o 50mm objektiv s úhlem záběru 47,5°, který potěší vynikající světelností F1,2. Má clonu s 12 lamelami a podle výrobce je možné přiclonit až na nadprůměrných F22 (u takto světelných objektivů je častější, že se nejvyšší hodnota zastaví na F16).
 
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM
 
Výrobce slibuje, že objektiv nabídne solidní optické výkony i při nízkých clonách. V optické konstrukci je 8 optických členů v 6 skupinách, jsou zde i asférické členy. Zaostřit je možné manuálně ze vzdálenosti alespoň 70 centimetrů. Průměr objektivu činí 63,1 mm, na délku má pak 49,0 mm a využívá 52mm filtry. Ani zde bohužel neznáme dostupnost a cenu objektivu.
 
Zdroj: cosina.co.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky
Společnost Ricoh přišla s aktualizovanou verzí své roadmapy připravovaných objektivů Pentax pro K-Mount. Ta odhaluje 8 nových objektivů, které se objeví v následujících dvou letech pro APS-C i full frame zrcadlovky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography
Dnes hodně populární online kurzy největších profíků, tzv. masterclass, spouští další ze známých fotografů, Steve McCurry. Ten je znám především svou slavnou fotografií afgánské dívky. Jeho kurz bude na Masters of Photography.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů