Vysoce světelný Voigtländer Nokton 50mm F1.2

Vysoce světelný Voigtländer Nokton 50mm F1.2
, , aktualita
Poslední novinkou z dílen Cosiny je nový vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM. Ten je určen pro bajonet M, tedy např. dálkoměry Leica. Dle výrobce má být pěkně ostrý už od plně otevřené clony.
reklama
Společnost Cosina představila několik nových objektivů pod značkou Voigtländer a dnes se podíváme na poslední z nich, Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM. Ten je určen pro bajonet M, tedy např. dálkoměry značky Leica. Jde tedy o 50mm objektiv s úhlem záběru 47,5°, který potěší vynikající světelností F1,2. Má clonu s 12 lamelami a podle výrobce je možné přiclonit až na nadprůměrných F22 (u takto světelných objektivů je častější, že se nejvyšší hodnota zastaví na F16).
 
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM
 
Výrobce slibuje, že objektiv nabídne solidní optické výkony i při nízkých clonách. V optické konstrukci je 8 optických členů v 6 skupinách, jsou zde i asférické členy. Zaostřit je možné manuálně ze vzdálenosti alespoň 70 centimetrů. Průměr objektivu činí 63,1 mm, na délku má pak 49,0 mm a využívá 52mm filtry. Ani zde bohužel neznáme dostupnost a cenu objektivu.
 
Zdroj: cosina.co.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář