Vysoce světelný Voigtländer Nokton 50mm F1.2

Vysoce světelný Voigtländer Nokton 50mm F1.2
, , aktualita
Poslední novinkou z dílen Cosiny je nový vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM. Ten je určen pro bajonet M, tedy např. dálkoměry Leica. Dle výrobce má být pěkně ostrý už od plně otevřené clony.
reklama
Společnost Cosina představila několik nových objektivů pod značkou Voigtländer a dnes se podíváme na poslední z nich, Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM. Ten je určen pro bajonet M, tedy např. dálkoměry značky Leica. Jde tedy o 50mm objektiv s úhlem záběru 47,5°, který potěší vynikající světelností F1,2. Má clonu s 12 lamelami a podle výrobce je možné přiclonit až na nadprůměrných F22 (u takto světelných objektivů je častější, že se nejvyšší hodnota zastaví na F16).
 
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 Aspherical VM
 
Výrobce slibuje, že objektiv nabídne solidní optické výkony i při nízkých clonách. V optické konstrukci je 8 optických členů v 6 skupinách, jsou zde i asférické členy. Zaostřit je možné manuálně ze vzdálenosti alespoň 70 centimetrů. Průměr objektivu činí 63,1 mm, na délku má pak 49,0 mm a využívá 52mm filtry. Ani zde bohužel neznáme dostupnost a cenu objektivu.
 
Zdroj: cosina.co.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Letní cashback Nikonu vrací i 7500 Kč Letní cashback Nikonu vrací i 7500 Kč
Ani společnost Nikon nezapomněla na své zákazníky a připravila si pro ně cashback akci. Ta se týká fotoaparátů i mnoha objektivů. Maximálním bonusem, který vám může být vyplacen, je 7500 Kč za zrcadlovku Nikon D7500.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala
Instagram dosáhl mety 1 miliardy uživatelů Instagram dosáhl mety 1 miliardy uživatelů
Instagram je natolik populární sociální sítí pro sdílení fotografií, že se jí podařilo překonat metu jedné miliardy uživatelů. V rámci společnosti Facebook, která jej vlastní, jde už o několikátou miliardovou aplikaci.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: červen 2018 Doporučené fotoaparáty: červen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.6.2018, návod, Milan Šurkala41 komentářů
Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly
Společnosti Adobe se velmi daří. Přechod na předplatné se vyplácí, přestože mnoho lidí vyjadřuje nespokojenost a firmě meziročně rostou příjmy o zhruba čtvrtinu. Produkty Creative přitom tvoří více než polovinu příjmů.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa
Pokud váš fotoaparát nebo telefon neumí zpomalená (slow-motion) videa nebo je chcete zpomalit ještě více, má pro vás Nvidia řešení. Její systém umělé inteligence totiž dokáže zpomalovat videa s překvapivě dobrým výsledkem.
19.6.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře