www.digimanie.cz
>
>
>

Výstava Jany Vaňourkové v brněnské Olympii

Výstava Jany Vaňourkové v brněnské Olympii
, , aktualita
Až do 28. října je možno v galerii brněnského nákupního centra Olympia shlédnout výstavu fotografií české fotografky žijící v Nizozemí Jany Vaňourkové. Výstava nese název "Čas snění" neboli "Dream Time" a shlédnout ji můžete v 1. patře nákupního centra před multiplexem Palace Cinemas. Soubor fotografií je průřezem tvorby z oblasti impresionismu, abstrakce a koláží.
reklama
Brněnská rodačka Jana Vaňourková žije od roku 1982 v Nizozemí a živí se jako počítačový odborník.

Během tříletého pobytu v západní Asii si v mládí zamilovala exotiku a od té doby cestuje. Má ráda autentická místa neobjevená turisty - procestovala více než 56 zemí celého světa. Poušť jí učarovala natolik, že se do ní musí vracet pro načerpání další inspirace. O svých cestách píše do webového týdeníku http://viditelneprase.net.

V patnácti letech dostala svůj první fotoaparát a z koupelny si udělala příležitostnou temnou komoru. Později přešla na barevnou fotografii, ve které dodnes hraje hlavní roli barevná kompozice. Mezníkem ve vývoji byl pro Janu rok 2003, kdy se během fotografického workshopu v Africe seznámila s kanadskou školou fotografického impresionismu. Od této doby se vzdělává několika workshopy ročně (Kanada, USA, ČR, Jižní Afrika, Namibie) a veškerý svůj volný čas věnuje zdokonalení jak v praxi, tak teorii. Přes barevné diapozitivy Fuji Velvia přešla postupně k digitální fotografii. Nejprve skenováním filmu a od roku 2005 focením na digitální zrcadlovku Nikon.Neuvěřitelná lehkost snění
Jemné probuzení
Dotýkat se nebe

První výstava fotografií v Brně proběhla v roce 2003 s námětem "Začátek a konec času a prostoru" (neboli TSOATSOA v jazyce Křováků). Fotografie původem z africké pouště měly více subjektivní, než dokumentární charakter. Janina práce byla publikována v několika holandských časopisech a její fotografie zdobí interiéry v mnoha zemích.

Portfolio Jany Vaňourkové najdete na stránkách www.tsoatsoa.com nebo na prezentačním serveru www.photo.net.
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů