www.digimanie.cz
>
>
>

Výstava Pavla Lisého: Skalní umění a život kočovníků

Výstava Pavla Lisého: Skalní umění a život kočovníků
, , Aktualita
Od poloviny února až do poloviny května budete moci v Brně shlédnout výstavu fotografií Pavla Lisého. Výstava se věnuje zejména skalnímu umění Střední Asie a životu nynějších kočovníků v této oblasti. Jako doplnění zde budou i přednášky na téma skalního umění.
K oblíbeným
reklama
Od 16. února až do 16. května 2010 bude v Pavilonu Anthropos Moravského Zemského Muzea v Brně k vidění fotografická výstava Pavla Lisého. Věnuje se skalnímu umění a životu kočovníků Střední Asie. Skalní kresby sice najdeme skoro po celém světe, ale právě ve středním Kyrgyzstánu jich je opravdu mnoho. Ve výšce 3000 metrů nad mořem je oblast Saimaly Tash a najdete tu sníh téměř 10 měsíců v roce. Dostat se sem je zdlouhavé a dost těžké. Právě z této oblasti jsou fotografie prezentované na výstavě.


Pavel Lisý, autor výstavy

Je zde přes 10 000 pokreslených kamenu, ty nejstarší jsou z doby neolitu a začátku doby bronzové. Ty dle autora vypadají spíše jako dětské kresbičky. Tyto kresby autor zachytil na velkém počtu fotografií, které si můžete na výstavě prohlédnout. Najdete zde i fotografie života dnešních pastevců z Kyrgyzstánu a Uzbekistánu. Výstava je doplněna i přednáškovým cyklem na téma skalního umění. Na ukázku jsou zde tři vybrané fotografie z výstavy.
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář