Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

wikxzen

Registrace: 21.7.2019
Komentářů: 31, score 1.7
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 5.2.2020 s hodnocením +4:
Porovnávací snímky ostrosti a kontrastu objektivů mezi ­"V­" a ­"F­" verzemi jsou více než zajímavé ve prospěch ­"V­". Výklopný displej jako příjemný bonus. Poprvé jasně daná WR vlastnost ­- pro některé zásadní argument. Dal bych tomu před nákupem ještě nějaký čas než se vychytají první neduhy z výroby těch šarží, které nyní míří do skladů obchodů. Přeci jen těch nových věcí ­(jiná výroba, nový materiál, moderní hledáček z X­-Pro3, objektiv, výklop. displej...­) je tam docela dost.
Komentář z 26.3.2024 s hodnocením +2:
Snímač je na seznamu průmyslových snímačů. Navíc s poměrem stran 3:2. Phase One ­"jedou­" 4:3. To kdyžtak Leica S...
"Application: FA cameras.­" That must be factory automation, so artificial vision for controlling robots, quality monitoring, etc. They also use the abbreviation ­"ITS cameras­" which is ­"Intelligent Transportation Systems"
Komentář z 14.7.2023 s hodnocením +2:
Nechci se plést do řemesla, ale s tím označením ­"high­-end­" pro A6700 bych tedy dost váhal. Ani Sony snad toto označení nepoužívá ve svých materiálech.
DPreview sice ponechali to slovo ­"high­-end­" v baneru na článek, ale po rozkliknutí uvnitř je to už opravené a změněno na: ­"The Sony a6700 is the latest enthusiast­-level APS­-C mirrorless camera from Sony.­"

Já si v takové skupině představím např. X­-H2s­/X­-H2 od Fujifilmu. Nejen kvůli snímačům, ale např. i díky lepším hledáčkům, párovými sloty na kartu, bateriovým gripům­/větrákům nebo řádně ergonomicky řešeným utěsněným tělům se stavovými displeji na horní části.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 29.3.2024 s hodnocením +1:
Sony má už nějaké patenty na určitou sadu asi pěti pevných F2.8 MF objektivů, které byly navržené pro zakřivené MF snímače ­(54x36­/40mm, 150 a 200mpix...?­). Vše stále ve vývoji ­(periodické šuškandy z let 2020­-2022 z SAR webu­). Teoreticky aspoň takové MF objektivy pro zakřivené MF snímače by nemusely být enormně velké.
V podstatě bych to zobecnil na to, zda se to vůbec vyplatí vyrábět v měřítku podobném jako jeho aktuální ­"kropové­" ploché MF snímače.
Komentář z 5.7.2022 s hodnocením +1:
Tu by člověk řekl, že se dívá na manuální 7Artisans 50­/0.95, tedy nebýt doplněného loga Meike.
Komentář z 30.1.2021 s hodnocením +1:
Nejsem tedy cílovka, ale jpg snímky z předprodukčních kusů mezi prvními ambasadory ­(s GFX100S­) jsou výborné.