www.digimanie.cz
>
>
>

Xiaomi nejspíš připravuje smartphone s podporou 8K/30p

Xiaomi nejspíš připravuje smartphone s podporou 8K/30p
, , aktualita
Rozlišení 4K se začíná stávat standardem, a tak není divu, že se výrobci pomalu začínají vrhat na ještě vyšší rozlišení. Dle XDA-Developers a jeho průzkumu systému MIUI 11 se společnost Xiaomi už chystá na smartphone s podporou 8K/30p.
K oblíbeným
reklama
Server XDA-Developers se podíval na zoubek nové nadstavbě Androidu, systému MIUI 11 smartphonů od Xiaomi, která je už v betaverzi dostupná v Číně a přišel na zajímavé věci. V kódu aplikace fotoaparátu se totiž objevil řetězec znaků, který napovídal podpoře 8K videa (7680x4320 pixelů) při 30 fps. Dokonce se tu objevilo i logo s textem 8K@30fps, což domněnky dále potvrzuje.
 
Xiaomi MIUI 8K logo
 
Nevypadá to však, že by se něčeho takového měl dočkat update již existujícího fotoaparátu. 8K při takové snímkovací frekvenci přímo nepodporuje ani nejnovější Snapdragon 855 Plus (ten umí 4K při 60p, ale dá se přesvědčit i k 8K při 24 fps bez stabilizace) ani nový 108MPx snímač od Samsungu, ten umí maximálně 6K při 30 fps. Předpokládá se, že HW podpora se dostane až do příštího Snapdragonu a jeho vylepšeného Spectra ISP pro zpracovávání obrazu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář