www.digimanie.cz
>
>
>

Xiaomi nejspíš připravuje smartphone s podporou 8K/30p

Xiaomi nejspíš připravuje smartphone s podporou 8K/30p
, , aktualita
Rozlišení 4K se začíná stávat standardem, a tak není divu, že se výrobci pomalu začínají vrhat na ještě vyšší rozlišení. Dle XDA-Developers a jeho průzkumu systému MIUI 11 se společnost Xiaomi už chystá na smartphone s podporou 8K/30p.
K oblíbeným
reklama
Server XDA-Developers se podíval na zoubek nové nadstavbě Androidu, systému MIUI 11 smartphonů od Xiaomi, která je už v betaverzi dostupná v Číně a přišel na zajímavé věci. V kódu aplikace fotoaparátu se totiž objevil řetězec znaků, který napovídal podpoře 8K videa (7680x4320 pixelů) při 30 fps. Dokonce se tu objevilo i logo s textem 8K@30fps, což domněnky dále potvrzuje.
 
Xiaomi MIUI 8K logo
 
Nevypadá to však, že by se něčeho takového měl dočkat update již existujícího fotoaparátu. 8K při takové snímkovací frekvenci přímo nepodporuje ani nejnovější Snapdragon 855 Plus (ten umí 4K při 60p, ale dá se přesvědčit i k 8K při 24 fps bez stabilizace) ani nový 108MPx snímač od Samsungu, ten umí maximálně 6K při 30 fps. Předpokládá se, že HW podpora se dostane až do příštího Snapdragonu a jeho vylepšeného Spectra ISP pro zpracovávání obrazu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala55 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
19.9.2021, aktualita, Kateřina Hoferková