www.digimanie.cz
>
>

Xiaomi ukázalo smartphone s výsuvným objektivem

Xiaomi ukázalo smartphone s výsuvným objektivem
, , aktualita
Společnost Xiaomi ukázala prototyp nového řešení objektivu ve smartphonech. Ten by se vysouval podobně jako objektivy u kompaktů. Výhodou by mohla být výrazně lepší schopnost pracovat za horšího světla.
K oblíbeným
reklama
Smartphony mají dnes několik snímacích čipů a objektivů s mnohdy velmi dobrými světelnostmi. To ale společnosti Xiaomi nestačí a přichází s řešením výsuvného objektivu v podobném stylu, jako to známe na kompaktních fotoaparátech. Takové řešení by sice nebylo ani zdaleka tak robustní jako pevně zabudované objektivy v nynějších telefonech, mohlo by to mít ale přeci jen nějaké výhody.
 
výsuvný objektiv Xiaomi
 
Hovoří se o tom, že by zde mohl být nějaký systém účinnější stabilizace. Další výhodou by mohla být lepší světelnost a schopnost pobrat až o 300 % více světla než u normálního řešení. Připomeňme, že takové výsuvné objektivy u smartphonu sice nevidíme poprvé (koketoval s tím např. Samsung), ale nikdy se to nesetkalo s příliš velkým úspěchem. A ani zde nevíme, zda zůstane jen u prototypů, nebo se zda opravdu něčeho takového dočkáme i v praxi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma
Pokud jste nestihli dočasné uvolnění fotografických kurzů Nikonu School Online zdarma na jaře, máte tu další příležitost. Akce se opakuje a máte více než měsíc na zhlédnutí několika výukových videí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová
Fotografická divize společnosti Olympus se stěhuje pod japonskou firmu JIP, a tak tu máme poslední finanční výsledky divize, které uvede samotný Olympus. Fotodivize byla i za poslední čtvrtletí ztrátová.
21.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X
Tokina uvedla dva nové objektivy pro systém Fujifilm X. Jde o velmi světelné pevné objektivy atx-m 23mm F1.4 a atx-m 33mm F1.4. Vyznačují se tichým zaostřovacím systémem s krokovým motorkem ST-M.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky
Tokina inovuje nabídku svých objektivů a přichází s novým širokoúhlým zoomem atx-i 17-35mm f/4 FF. Určen bude pro zrcadlovky Canon a Nikon, přičemž nabídne až 104° úhel záběru na full frame tělech.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS
Mobilní aplikace Leica FOTOS nabízela vedle bezplatné verze také předplatné Pro za 70 USD ročně. Tomu je už ale konec a předplatné mizí z nabídky. Všechny funkce jsou a prozatím budou zadarmo.
17.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře