Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Yasuhara Momo, nový soft focus objektiv

20.7.2016, Milan Šurkala, aktualita
Na trhu se objevuje nový objektiv Yasuhara Momo, který chce zákazníky lákat soft focusem, tedy záměrnou optickou nekvalitou. Ta se projevuje relativně ostrým obrazem obklopeným aurou dávající snímkům snový nádech.
Novinkou na poli objektivů je Yasuhara Momo. Tento objektiv dává záměrně opticky nekvalitní obraz s tzv. soft focusem. Takový snímek je netradičně rozostřený. Vypadá jako ostrý, ale kolem hran je aura, která snímku dává snový nádech a částečně jej rozostřuje. S přicloněním tito "duchové" mizí. K dispozici budou dvě verze, pro CSC a pro DSLR fotoaparáty. Ty se totiž budou lišit.


Yasuhara Momo


CSC verze má reálnou ohniskovou vzdálenost 28 milimetrů a světelnost F6,4. Skládá se ze dvou optických členů v jedné skupině. K dispozici bude pro Micro Four Thirds a pro Sony E. Pozor, full frame Sony FE není podporován. Fyzicky sice půjde nasadit, ale bude vinětovat. V průměru má 61 mm, na délku pak 35 mm (MFT), resp. 36 mm (E). Také hmotnost se bude lehce lišit s hodnotami 126, resp. 139 gramů. V obou případech lze používat filtry s průměrem 37 mm.


Yasuhara Momo ukázka


DSLR verze bude k dispozici pro zrcadlovky Canon a Nikon. V tomto případě bude podporovat i full frame fotoaparáty a má také delší ohniskovou vzdálenost 43 mm. Světelnost zůstává na hodnotě F6,4 a optická konstrukce má znovu dva členy v jedné skupině. Verze pro Canon má v průměru 65 mm, na délku 28 mm a hmotnost 145 gramů. Verze pro Nikon má pak rozměry 61×26 mm a váží 123 gramů. Zůstává podpora 37mm filtrů. Všechny verze stojí 180 dolarů bez poštovného (to činí 25 dolarů do Evropy).

Zdroj: yasuhara.co.jp, photorumors.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.