www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem

Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem
, , aktualita
Společnost Yongnuo přichází na trh s novým pevným objektivem YN 35mm F2 S DF DSM. Ten je určen pro full frame těla s bajonetem Sony FE. Potěší přítomnost zaostřovacího motorku a přenosem EXIF informací.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE budou moci nově využít objektivu YN 35mm F2 S DF DSM. Při 35mm ohniskové vzdálenosti má podporovat i full frame přístroje, takže má dosahovat úhlu záběru 61,3°. Skládá se z 9 optických členů v 8 skupinách, je zde také jeden asférický a jeden ED člen. Irisová clona má 7 lamel a její pracovní rozsah činí F2 až F16.
 
Yongnuo YN 35mm F2 S DF DSM
 
Zajímavostí je to, že je zde zaostřovací krokový motorek, což u těchto levných čínských objektivů není ještě vždy zvykem. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 35 cm, maximální zvětšení je pak 0,13×. Zaostřování je umožněno i elektronickou komunikací s tělem, nechybí tedy ani přenos informací do EXIFu. Objektiv má 67 mm v průměru a 72 mm na délku. Závit pro filtry má průměr 52 mm a hmotnost 295 gramů (bajonet je kovový). Najdeme zde port USB-C, který dovoluje aktualizaci firmwaru. Funkční tlačítko Fn dovoluje uživatelům nastavit si zde vybranou funkci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik