www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem

Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem
, , aktualita
Společnost Yongnuo přichází na trh s novým pevným objektivem YN 35mm F2 S DF DSM. Ten je určen pro full frame těla s bajonetem Sony FE. Potěší přítomnost zaostřovacího motorku a přenosem EXIF informací.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE budou moci nově využít objektivu YN 35mm F2 S DF DSM. Při 35mm ohniskové vzdálenosti má podporovat i full frame přístroje, takže má dosahovat úhlu záběru 61,3°. Skládá se z 9 optických členů v 8 skupinách, je zde také jeden asférický a jeden ED člen. Irisová clona má 7 lamel a její pracovní rozsah činí F2 až F16.
 
Yongnuo YN 35mm F2 S DF DSM
 
Zajímavostí je to, že je zde zaostřovací krokový motorek, což u těchto levných čínských objektivů není ještě vždy zvykem. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 35 cm, maximální zvětšení je pak 0,13×. Zaostřování je umožněno i elektronickou komunikací s tělem, nechybí tedy ani přenos informací do EXIFu. Objektiv má 67 mm v průměru a 72 mm na délku. Závit pro filtry má průměr 52 mm a hmotnost 295 gramů (bajonet je kovový). Najdeme zde port USB-C, který dovoluje aktualizaci firmwaru. Funkční tlačítko Fn dovoluje uživatelům nastavit si zde vybranou funkci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujinon XF 14mm F2.8 R Fujinon XF 14mm F2.8 R
Dalším objektivem, kterému se v redakci podíváme na zoubek, je širokoúhlý model Fujinon XF 14mm F2.8 R. Je určený pro APS-C CSC fotoaparáty Fujifilmu, nabídne clonový kroužek a 90,8° úhel záběru.
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář