www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo uvádí makro objektiv YN 60mm F2 MF

Yongnuo uvádí makro objektiv YN 60mm F2 MF
, , aktualita
Čínské Yongnuo přichází s dalším novým objektivem pro zrcadlovky. Je jím model YN 60mm F2 MF a jde o makro objektiv se slušným 1:1 zvětšením. Navíc potěší i velmi dobrou světelností s hodnotou F2.
reklama
Yongnuo už má na kontě několik levných objektivů a nyní přichází s další novinkou v podobě modelu YN 60mm F2 MF. Ten bude určen pro zrcadlovky, ale výrobce překvapivě nikde nespecifikoval tak důležitý údaj, jako je bajonet, s kterým by měl být objektiv kompatibilní. Při pohledu na kontakty to ale vypadá na zrcadlovky Canon s bajonetem EF. Novinka má reálnou ohniskovou vzdálenost a v optické konstrukci najdeme 10 členů v 9 skupinách (všechny jsou ze skla a nezapomnělo se ani na vícevrstvou povrchovou úpravu některých členů).
 
Yongnuo YN 60mm F2 MF
 
Světelnost novinky dosahuje výborné hodnoty F2, přičemž lze maximálně přiclonit na F16. Irisová clona má 7 lamel. Objektiv umožňuje ostřit od 23,4 cm, což má stačit na dosažení 1:1 zvětšení. Musíte však počítat s tím, že tu není autofokus a objektiv dovoluje pouze manuální ostření. Pokud jde však o clonu, tu už lze ovládat elektronicky z těla fotoaparátu. Rozměry objektivu jsou 76 mm v průměru a 115 mm na délku, využít pak může 67mm filtry. Jeho hmotnost činí 586 gramů. Pomocí USB portu je dovoleno upgradovat firmware objektivu. Cenu novinky zatím neznáme.
 
Yongnuo YN 60mm F2 MF bajonet
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Ceny EISA pro CEWE, Fujifilm, Panasonic a Sigmu Ceny EISA pro CEWE, Fujifilm, Panasonic a Sigmu
Ne všechny značky měly v letošních cenách EISA Awards 2018-2019 velký úspěch, nicméně i jeden titul potěší. Společnosti Panasonic a Fujifilm tak dostaly cenu pro své CSC fotoaparáty, Sigma pak za objektiv a CEWE za fotoknihu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron
Úspěchy v letošní anketě EISA Awards 2018-2019 zaznamenaly se dvěma oceněními i společnosti Nikon a Tamron. V případě té první šlo o zrcadlovku a objektiv, u Tamronu pak nepřekvapivě o dva objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon získal 4 ocenění EISA Awards 2018-2019 Canon získal 4 ocenění EISA Awards 2018-2019
Druhou nejúspěšnější značkou v letošních cenách EISA Awards 2018-2019 se stal Canon. Ten získal celkem čtyři hodnotná ocenění za některé ze svých CSC, za zrcadlovku, objektiv a také i za externí blesk.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony 5násobným vítězem EISA Awards ve fotoaparátech Sony 5násobným vítězem EISA Awards ve fotoaparátech
Společnost Sony je nově nejen jedničkou na poli full frame fotoaparátů v USA, ale velmi se jí dařilo i v letošní anketě EISA Awards 2018-2019. Vedle ultrazoomu získaly tituly i CSC fotoaparáty a objektivy pro ně. 
16.8.2018, aktualita, Milan Šurkala
Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy
Letní noční obloha s Perseidy je pro mnoho fotografů nemalým lákadlem. Muž z Oregonu vytvořil časosběrné video, ve kterém ukazuje pohybující se hvězdy a meteorický roj, jenž křižuje jejich dráhy.
16.8.2018, aktualita, Kateřina Hoferková