www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo uvádí makro objektiv YN 60mm F2 MF

Yongnuo uvádí makro objektiv YN 60mm F2 MF
, , aktualita
Čínské Yongnuo přichází s dalším novým objektivem pro zrcadlovky. Je jím model YN 60mm F2 MF a jde o makro objektiv se slušným 1:1 zvětšením. Navíc potěší i velmi dobrou světelností s hodnotou F2.
reklama
Yongnuo už má na kontě několik levných objektivů a nyní přichází s další novinkou v podobě modelu YN 60mm F2 MF. Ten bude určen pro zrcadlovky, ale výrobce překvapivě nikde nespecifikoval tak důležitý údaj, jako je bajonet, s kterým by měl být objektiv kompatibilní. Při pohledu na kontakty to ale vypadá na zrcadlovky Canon s bajonetem EF. Novinka má reálnou ohniskovou vzdálenost a v optické konstrukci najdeme 10 členů v 9 skupinách (všechny jsou ze skla a nezapomnělo se ani na vícevrstvou povrchovou úpravu některých členů).
 
Yongnuo YN 60mm F2 MF
 
Světelnost novinky dosahuje výborné hodnoty F2, přičemž lze maximálně přiclonit na F16. Irisová clona má 7 lamel. Objektiv umožňuje ostřit od 23,4 cm, což má stačit na dosažení 1:1 zvětšení. Musíte však počítat s tím, že tu není autofokus a objektiv dovoluje pouze manuální ostření. Pokud jde však o clonu, tu už lze ovládat elektronicky z těla fotoaparátu. Rozměry objektivu jsou 76 mm v průměru a 115 mm na délku, využít pak může 67mm filtry. Jeho hmotnost činí 586 gramů. Pomocí USB portu je dovoleno upgradovat firmware objektivu. Cenu novinky zatím neznáme.
 
Yongnuo YN 60mm F2 MF bajonet
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: květen 2018 Doporučené fotoaparáty: květen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
Dnes, návod, Milan Šurkala34 komentářů
Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF
Evropskému zastoupení společnosti Fujifilm unikly specifikace připravovaného fotoaparátu X-T100. Ten by měl být jakousi X-A5 s hledáčkem a několika dalšími vylepšeními. Počítejme s klasickým snímačem s Bayerovou maskou.
19.5.2018, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm spustil cashback, vrací až 5000 Kč Fujifilm spustil cashback, vrací až 5000 Kč
Zastoupení společnosti Fujifilm rozjelo novou akci typu cashback, která potrvá do začátku července. Za nákup fotoaparátu a objektivu této značky v daném období vám může být vráceno až 5000 Kč.
18.5.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nikonu se daří, zisky zvyšuje i fotografická divize Nikonu se daří, zisky zvyšuje i fotografická divize
Poslední dobou to šlo s Nikonem spíše z kopce, nedávné restrukturalizace se ale začaly příznivě projevovat. Celá společnost dosáhla téměř 8× vyššího zisku a o dost ziskovější je i divize digitálních fotoaparátů.
18.5.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Nová verze objektivu Yongnuo YN 50mm f/1.8 II Nová verze objektivu Yongnuo YN 50mm f/1.8 II
Yongnuo vyrábí levné objektivy pro zrcadlovky Canon a Nikon. Nyní představuje druhou generaci svého modelu YN 50mm f/1.8 II, která přidává možnost aktualizace firmwaru pomocí USB a zkracuje i minimální zaostřovací vzdálenost.
16.5.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář