www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo uvádí makro objektiv YN 60mm F2 MF

Yongnuo uvádí makro objektiv YN 60mm F2 MF
, , aktualita
Čínské Yongnuo přichází s dalším novým objektivem pro zrcadlovky. Je jím model YN 60mm F2 MF a jde o makro objektiv se slušným 1:1 zvětšením. Navíc potěší i velmi dobrou světelností s hodnotou F2.
reklama
Yongnuo už má na kontě několik levných objektivů a nyní přichází s další novinkou v podobě modelu YN 60mm F2 MF. Ten bude určen pro zrcadlovky, ale výrobce překvapivě nikde nespecifikoval tak důležitý údaj, jako je bajonet, s kterým by měl být objektiv kompatibilní. Při pohledu na kontakty to ale vypadá na zrcadlovky Canon s bajonetem EF. Novinka má reálnou ohniskovou vzdálenost a v optické konstrukci najdeme 10 členů v 9 skupinách (všechny jsou ze skla a nezapomnělo se ani na vícevrstvou povrchovou úpravu některých členů).
 
Yongnuo YN 60mm F2 MF
 
Světelnost novinky dosahuje výborné hodnoty F2, přičemž lze maximálně přiclonit na F16. Irisová clona má 7 lamel. Objektiv umožňuje ostřit od 23,4 cm, což má stačit na dosažení 1:1 zvětšení. Musíte však počítat s tím, že tu není autofokus a objektiv dovoluje pouze manuální ostření. Pokud jde však o clonu, tu už lze ovládat elektronicky z těla fotoaparátu. Rozměry objektivu jsou 76 mm v průměru a 115 mm na délku, využít pak může 67mm filtry. Jeho hmotnost činí 586 gramů. Pomocí USB portu je dovoleno upgradovat firmware objektivu. Cenu novinky zatím neznáme.
 
Yongnuo YN 60mm F2 MF bajonet
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Kapesní ultrazoom Sony Cyber-shot WX800 umí 4K video Kapesní ultrazoom Sony Cyber-shot WX800 umí 4K video
Další novinkou od Sony je kapesní ultrazoom Cyber-shot WX800, který dostává podporu 4K videosekvencí. Má také o 180° otočný dotykový displej a překvapivě nízkou hmotnost 233 gramů včetně baterie a karty.
17.10.2018, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů