www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem

Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
, , aktualita
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
K oblíbeným
reklama
V nabídce objektivů čínské společnosti Yongnuo se nově objevuje model YN 35mm F1.4C DF UWM. Ten nahrazuje původní model stejné optické konstrukce, hlavní změnou je ultrazvukový zaostřovací motorek UWM (Ultrasonic Wave Motor). Ten má nabídnout tišší zaostřování, jak se na dnešní dobu sluší a patří (byť dnes je už spíše doba krokových motorků s optimalizací na video). Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu činí 35 cm, maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,15×.
 
Yongnuo YN 35mm F1.4 DF UWM
 
Při 35mm ohniskové vzdálenosti nabídne diagonální úhel záběru 66,31°, horizontální 57,03° a vertikální 39,82°. Optická konstrukce se skládá z 11 členů uspořádaných do 9 skupin (jsou zde také 2 asférické členy a 2 členy s částečnou disperzí). Nechybí ani vícevrstvá povrchová úprava pro potlačení odlesků a závojů. Objektiv potěší vynikající světelností F1,4, irisovou clonu se 7 lamelami můžete přiclonit maximálně na F22. Díky elektrickým kontaktům je možné ovládat clonu i pomocí fotoaparátu.
 
Nejde o úplně malý objektiv, ostatně v průměru má 82 mm, na délku 111 mm a váží 700 gramů. Pokud jde o filtry, tak jsou podporovány ty se 67mm průměrem. Zajímavostí je USB port, který dovoluje aktualizaci firmwaru objektivu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala