www.digimanie.cz
>
>

YouTuberka ukazuje, jak s nízkým rozpočtem vytvořit efektní triky s kamerou

YouTuberka ukazuje, jak s nízkým rozpočtem vytvořit efektní triky s kamerou
, , aktualita
I s omezeným rozpočtem lze dosáhnout při natáčení videí velmi zajímavých výsledků, stačí trocha kreativity. YouTuberka zveřejnila video, ve kterém představuje pět triků, jakými lze levně docílit efektních záběrů.
K oblíbeným
reklama
YouTuberka Karen X. Cheng zveřejnila video, ve kterém ukazuje zajímavé triky, jakými lze docílit efektních záběrů při natáčení. Karen X. Cheng v něm představuje pět kreativních záběrů, které zároveň kameramana nestojí téměř žádné peníze navíc. 

S pomocí běžně dostupných věcí vznikla například efektní bojová scéna, ve které hlavní aktérka protivníka "odfoukne" do dálky. K tomuto záběru byla využita židle na kolečkách. Nechybí ani záběr inspirovaný scénou s vlnou z filmu Interstellar nebo zajímavý nápad, jak si s téměř nulovými náklady navíc vytvořit letecké záběry jako z dronu. K tomu postačila dlouhá tyč, na které je připevněna kamera a také "pilot dronu", který je na videu vidět s rekvizitou dálkového ovládání. 
 

V pěti tipech na zajímavé záběry nechybí ani efekt nazvaný dolly zoom, který byl na netradičně natočené video přidán v postprodukci. K zachycení vysokého schodiště využila Karen X. Cheng rybářského prutu ke spouštění kamery. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CIPA 04/2020: prodeje za 12 měsíců spadly na třetinu CIPA 04/2020: prodeje za 12 měsíců spadly na třetinu
CIPA zveřejnila další statistiky, tentokrát za měsíc duben. Výsledky to jsou opravdu velmi špatné. Prodeje všech kategorií meziročně spadly zhruba na třetinu. Moc se nedařilo CSC, naopak DSLR vyrovnaly březnový propad.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář