www.digimanie.cz
>
>

Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru

Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
, , aktualita
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
K oblíbeným
reklama
Kameraman Dan Denegre, který pobývá v San Franciscu a pracuje ve Space Race Studio, se na YouTube pochlubil krátkým snímkem, jenž ukazuje letecké záběry na San Francisco v současném stavu při epidemii koronaviru. Video natočené pomocí dronu dokumentuje neobvykle liduprázdné ulice tohoto města. 

Záběry z ptačí perspektivy byly pořízeny 22. března 2020, kdy v San Franciscu již platila opatření, která mají držet lidi doma, pokud opravdu nutně nepotřebují jít ven něco zařídit. Podobně jako u nás mají lidé dovoleno například chodit nakupovat potraviny a existují i další výjimky, při všech by ale měli obyvatelé města dodržovat stranění se kontaktu s lidmi. 
 

Většina podniků nebo obchodů v San Franciscu je zavřená a tím pádem se ulicemi města nepohybuje mnoho lidí. Tento jev působí v jednom z nejrušnějších měst Spojených států amerických podle tvůrce videa velmi zvláštně. 

Kameraman Dan Denegre zároveň zdůrazňuje, že při natáčení tohoto dokumentárního videa dával pozor, aby dron nikoho neobtěžoval, čehož ale vzhledem k velmi nízkému počtu lidí venku nebylo těžké dosáhnout. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh představil HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW Ricoh představil HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW
Ricoh už několikrát hovořil o příchodu vysoce světelného pevného objektivu HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW. Nyní se oficiálně představuje a nabídne např. výkonnější zaostřovací motorek SDM.
29.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samyang AF 85mm F1.4 nyní i pro bajonet Canon RF Samyang AF 85mm F1.4 nyní i pro bajonet Canon RF
Samyang představil svůj vysoce světelný objektiv AF 85mm f/1.4 nově i pro bajonet Canon RF, tedy full frame CSC fotoaparáty od Canonu. Jak už napovídá název, bude mít i automatické zaostřování.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru
Koncem dubna uvolnila společnost Canon software, který dovolil používat fotoaparáty jako webkameru. Nyní se přidává Fujifilm, který takovou funkci dal deseti svým CSC fotoaparátům včetně středoformátů.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvedl levný, lehký a širokoúhlý Lumix S 20-60mm F3.5-5.6 Panasonic uvedl levný, lehký a širokoúhlý Lumix S 20-60mm F3.5-5.6
Panasonic představil další objektiv pro svůj nový full frame systém. Jde o Lumix S 20-60mm F3.5-5.6 (S-R2060), který nabídne velmi širokoúhlou 20mm ohniskovou vzdálenost. Je také poměrně lehký a levný.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře