www.digimanie.cz
>
>
>
>

Zeiss Batis 2.8/135 pro full frame Sony CSC

Zeiss Batis 2.8/135 pro full frame Sony CSC
, , aktualita
Společnost Zeiss představila nový světelný teleobjektiv Batis 2.8/135. Objektiv jistě potěší přítomností optické stabilizace obrazu a podporou autofokusu. Nechybí ani odolná konstrukce nebo OLED displej.reklama
Jak jsme vás nedávno informovali v bleskovkách, Zeiss skutečně chystal objektiv Batis 2.8/135. Jde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty od Sony, tedy pro bajonet Sony FE (použít ho půjde i na APS-C fotoaparátech se Sony E). Má 135mm ohniskovou vzdálenost, což znamená 18° úhel záběru diagonálně, 15° horizontálně a 10° vertikálně. Světelnost objektivu dosahuje dobré hodnoty F2,8 a irisovou clonu lze nastavit maximálně na F22. Objektiv se skládá ze 14 optických členů v 11 skupinách a využívá optického návrhu Apo Sonnar. Osm z těchto členů je vyrobeno ze skla s částečnou disperzí.


Zeiss Batis 2.8/135


Radost udělá přítomnost optické stabilizace obrazu a automatického ostření. Ostřit je možné ze vzdálenosti 87 centimetrů a maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 1:5,3 (tj. 0,19×). Vazba ostřícího kroužku je elektronická a rychlost změny zaostření závisí také na rychlosti otáčení (větší rychlost zvyšuje rychlost převodu). V místě ostřícího prstence má objektiv 81mm průměr, se sluneční clonou pak vzroste na 98 mm. Délka pak činí 120 mm a hmotnost se zastavila na 614 gramech. S objektivem lze používat filtry o 67mm průměru. Nabízí také zvýšenou odolnost vůči prachu a nepříznivému počasí. Na horní straně je OLED displej, který ukazuje např. zaostřenou vzdálenost a rozsah hloubky ostrosti. Prodej začne v květnu za 1999 EUR (včetně DPH).

Zdroj: zeiss.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom
Internetem začaly kolovat zvěsti o opravdu netradičním stativu Velbon Chairpod. Má jít o rozkládací židličku, jejíž jedna noha je teleskopická, díky čemuž může sloužit jako mohopod nebo dokonce i jako stativ s možností si sednout.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
20.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
19.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky
Společnost Hasselblad představila nový středoformátový fotoaparát H6D-400c MS. Ten umí díky multiexpozici fotit snímky s neuvěřitelně vysokým rozlišením 400 megapixelů. To je přes 23.000 pixelů na delší straně.
18.1.2018, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů