reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zeiss Batis 2.8/135 pro full frame Sony CSC

5.4.2017, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Zeiss představila nový světelný teleobjektiv Batis 2.8/135. Objektiv jistě potěší přítomností optické stabilizace obrazu a podporou autofokusu. Nechybí ani odolná konstrukce nebo OLED displej.
Jak jsme vás nedávno informovali v bleskovkách, Zeiss skutečně chystal objektiv Batis 2.8/135. Jde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty od Sony, tedy pro bajonet Sony FE (použít ho půjde i na APS-C fotoaparátech se Sony E). Má 135mm ohniskovou vzdálenost, což znamená 18° úhel záběru diagonálně, 15° horizontálně a 10° vertikálně. Světelnost objektivu dosahuje dobré hodnoty F2,8 a irisovou clonu lze nastavit maximálně na F22. Objektiv se skládá ze 14 optických členů v 11 skupinách a využívá optického návrhu Apo Sonnar. Osm z těchto členů je vyrobeno ze skla s částečnou disperzí.


Zeiss Batis 2.8/135


Radost udělá přítomnost optické stabilizace obrazu a automatického ostření. Ostřit je možné ze vzdálenosti 87 centimetrů a maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 1:5,3 (tj. 0,19×). Vazba ostřícího kroužku je elektronická a rychlost změny zaostření závisí také na rychlosti otáčení (větší rychlost zvyšuje rychlost převodu). V místě ostřícího prstence má objektiv 81mm průměr, se sluneční clonou pak vzroste na 98 mm. Délka pak činí 120 mm a hmotnost se zastavila na 614 gramech. S objektivem lze používat filtry o 67mm průměru. Nabízí také zvýšenou odolnost vůči prachu a nepříznivému počasí. Na horní straně je OLED displej, který ukazuje např. zaostřenou vzdálenost a rozsah hloubky ostrosti. Prodej začne v květnu za 1999 EUR (včetně DPH).

Zdroj: zeiss.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama