Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Zeiss popírá, že by opouštěl fotografický byznys, ačkoli to tak může vypadat

, , aktualita
Zeiss popírá, že by opouštěl fotografický byznys, ačkoli to tak může vypadat
Před několika dny se objevily zvěsti, že společnost Zeiss opouští fotografický byznys. Sama společnost to krátce poté popřela a vydala prohlášení, že nic takového není pravdou, přestože přiznává, že je potřeba změny.
Zeiss popírá, že by opouštěl fotografický byznys, ačkoli to tak může vypadat
Je to pár dní, co se objevila informace o tom, že společnost Zeiss opouští fotografický trh. Informace vyplynula z fóra Fred Miranda, kde měl australský distributor značky vynést zprávu o tom, že společnost přestala vyrábět své objektivy a filtry. Zeiss to záhy popřel. Podle společnosti je na Amazonu stále v prodeji mnoho jejích objektivů, které nadále nejen prodává, ale i aktivně propaguje. Zároveň ale přiznává, že koronavirová pandemie tvrdě dopadla na globální trh, z čehož už dle ní není návratu a společnosti se musí přizpůsobit. Dále říká, že své zkušenosti nyní přináší na mobilní trh, poněvadž i profesionální fotografové ve větší míře preferují smartphony pro své každodenní focení.
 
Zeiss Otus 1.4/100
 
Na další vysvětlení toho, co tímto vlastně myslela, dodala, že situace po pandemii vedla k nižším prodejům, což ale nijak nemění její postoj k fotografickým produktům a nemění se ani portfolio. Zeiss dále říká, že tvorba obsahu nikdy nebyla větší než dnes a věří, že její produkty jsou perfektními společníky ve fotografické i video tvorbě. Toto ale stále nic neříká o tom, jaká bude budoucnost fotografické části firmy.
 
Faktem je, že jméno Zeiss nyní můžeme nacházet na mnoha mobilních telefonech, ale v případě klasických fotoaparátů, resp. objektivů pro ně, je už hodně dlouho ticho po pěšině. Zatímco do roku 2018 bylo představeno několik nových objektivů ročně (na DM jsme měli cca 5-7 aktualit za rok), roky 2020, 2022 a dosud ani 2023 v podstatě nepřinesly žádnou novinku. Posledním novým objektivem byl Otus 1.4/100 v roce 2019 a poté přišly už jen objektivy pro drony nebo cine modely.