www.digimanie.cz
>
>
>
>

Zeiss uvedl objektiv Ventum 2.8/21 pro drony

Zeiss uvedl objektiv Ventum 2.8/21 pro drony
, , aktualita
Drony potřebují nést co nejmenší zátěž, a proto společnost Zeiss vyvinula full frame objektiv Ventum 2.8/21, který má bodovat zejména velmi jednoduchou odolnou konstrukcí, která navíc slibuje nízkou hmotnost.
K oblíbeným
reklama
Společnost Zeiss se rozhodla vyvinout nový objektiv řady Ventum určen pro drony. U nich je žádoucí, aby nesly co nejnižší zátěž, takže je vhodné, aby vedle lehkého fotoaparátu byl použit i lehký objektiv. Nový Ventum 2.1/28 se snaží právě o toto. Aby byl objektiv co nejlehčí, nemá ani zaostřování. A nejde o to, že by neměl to automatické, on nemá ani manuální. Je natvrdo zaostřen a při cloně F2,8 je zaostřeno vše od 6,38 metru dále do nekonečna. Při F5,6 je to už od 4,07 metru a při maximální cloně F22 je pak zaostřeno od 1,05 metru.
 
Zeiss Ventum 2.1/28
 
Objektiv má 21mm ohniskovou vzdálenost, což na full frame tělech znamená diagonální úhel záběru 91°, horizontální 81° a vertikální 59°. Skládá se z 11 členů uspořádaných do 9 skupin a světelnost má již zmiňovaných F2,8. Maximální možné clonění je na F22. Objektiv má 67,8 mm na délku a 62 mm v průměru (v prostoru clonového kroužku jen 47,4 mm), přičemž jeho hmotnost činí 227 gramů, což je dle společnosti Zeiss o 50 % méně než u objektivu Zeiss Interlock Compact 2.8/21. Pokud jde o filtry, tak jsou podporovány ty s 52mm průměrem. Určen je pak pro CSC fotoaparáty Sony (E/FE-Mount).
 
Zeiss Ventum 2.1/28
 
Novinka slibuje vysokou odolnost díky kovovému tělu i utěsnění proti vodě a prachu. Pokud jde o optické výkony, Zeiss slibuje velmi dobrou úroveň navzdory malým rozměrům, nicméně prezetované grafy prozrazují např. hodně výraznou vinětaci i na středních clonách a až 2% zkreslení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů