reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35

22.6.2017, Milan Šurkala, aktualita
Desátým objektivem řady Zeiss Milvus se stal model Milvus 1.4/35. Jde tedy spíše o širokoúhlý objektiv s výbornou světelností F1,4. Výrobce slibuje i odolnost vůči nepříznivému počasí a skvělé optické výkony až do rohů.
Řada objektivů Zeiss Milvus nyní obsahuje již deset objektivů. Tím posledním se stal vysoce světelný model Milvus 1.4/35. Má reálnou ohniskovou vzdálenost 35 milimetrů, což na full frame zrcadlovkách znamená úhly záběru 65° diagonálně, 55° horizontálně a 38° vertikálně. Světelnost má vynikající hodnotu F1,4, což i při docela širokoúhlém záběru umožní slušně rozmazávat pozadí. Clonu je pak možné nastavit maximálně na hodnotu F22.
 
Zeiss Milvus 1.4/35
 
V optické konstrukci najdeme 14 optických členů v 11 skupinách. Jeden člen je asférický a dokonce až 5 členů je ze skla s částečnou disperzí. Výrobce tak slibuje takřka naprostou absenci chromatické aberace a výbornou ostrost až do rohů, snížen byl i vznik efektů jako je koma. Ostřit je možné od 30 centimetrů (14 cm od přední čočky), což znamená 1:4,6 (0,22×) zvětšení. Ostřící kroužek se otáčí v rozsahu 227°. K dispozici budou dvě verze, ZE pro zrcadlovky Canon a ZF.2 pro zrcadlovky Nikonu. Průměr obou modelů činí 85 mm, délka je pak 125 mm (ZE), resp. 126 mm (ZF.2). Hmotnost je v daném pořadí 1174 gramů, resp. 1131 gramů, v obou případech pak lze využít filtry o 72mm průměru.
 
Výrobce slibuje také odolnost vůči nepříznivému počasí, konkrétně by objektivům neměl vadit prach nebo vodní sprška. Nezapomnělo se ani na povrchové vrstvy T* snižující vznik odlesků. Prodej objektivu Milvus 1.4/35 začne v červenci za cenu 1999 EUR.
 
Zdroj: zeiss.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama