www.digimanie.cz
>
>

Žena díky termální kameře v muzeu odhalila rakovinu prsu

Žena díky termální kameře v muzeu odhalila rakovinu prsu
, , aktualita
Člověk nikdy neví, co a kde jej může potkat. 41letá Bal Gill byla s rodinou na výstavě v muzeu věnované optickým iluzím. Jedna z interaktivních částí výstavy ji ale pomohla objevit rakovinu prsu, což by nikdo nečekal.
K oblíbeným
reklama
V Edinburghu ve Skotsku je už roky výstava v muzeu nazvaná Camera Obscura and World of Illusions. Ta se na několika patrech zabývá optickými iluzemi a vznikem různých typů obrazu, přičemž v roce 2009 sem byla instalována termální kamera. 41letá Bal Gill navštívila tuto výstavu i se svou rodinou a právě výše zmíněná termální kamera ji hodně změnila život. Kamera ukazovala teplejší části v těle, přičemž si Gil všimla, že na jedné straně hrudi má teplejší oblast, která se nevyskytovala na druhé polovině. Ani nikdo jiný z rodiny zde neměl toto teplejší místo. Fotografii z termální kamery si nechala, a když se k ní po pár dnech doma vrátila, nedalo jí to spát a začala hledat informace.
 
Termální kamera
 
Zjistila, že termální kamery se dají použít i k objevení rakoviny prsu, a ačkoli rozhodně nejde o spolehlivou (a doporučeníhodnou) metodu, rozhodně jde o způsob, který může alespoň vzbudit podezření, aby člověka dohnal k lékaři a využil některou z průkaznějších metod. A přesně to Gil udělala. Potvrdilo se, že má nádor v prsu v raném stádiu, a nyní už má za sebou dvě operace a na třetí ještě čeká. Nyní tak jen děkuje tomu, že byla v muzeu a všimla si něčeho divného, což jí pomohlo bojovat se zdravotními problémy dříve, než by to bylo opravdu vážné. Každopádně, jak už bylo řečeno, nejde o příliš průkaznou metodu a i podle vyjádření lékařů měla Gil především štěstí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář