www.digimanie.cz
>
>

Žena postavila svému psovi fotokoutek z Lega, aby si mohl pořídit selfie

Žena postavila svému psovi fotokoutek z Lega, aby si mohl pořídit selfie
, , aktualita
I psi si už mohou pořizovat vlastní selfie. Platí to minimálně pro mazlíčka youtuberky Simone Giertz, která pro něj vytvořila speciální malý fotokoutek ze stavebnice Lego, aby se mohl sám vyfotit.
K oblíbeným
reklama
Simone Giertz má svůj YouTube kanál, na který nahrává videa, v nichž mimo jiné vyrábí zajímavá zařízení a "vynálezy" z nejrůznějších materiálů. Nyní se rozhodla s pomocí stavebnice Lego vytvořit pro svého mazlíčka originální fotokoutek, ve kterém si bude pes sám spouštět fotoaparát a vytvářet tak selfies. 

Nejdříve bylo nutné naučit psa, aby si na povel sám stiskl spoušť. Toho Simone Giertz nejdříve chtěla docílit na svém dotykovém telefonu a virtuálním tlačítku, pokusy se ale příliš nedařily. Proto se youtuberka rozhodla, že mazlíček bude zapínat fotoaparát pomocí mechanické konstrukce, na kterou zvíře jen položí svou tlapku. Chybět samozřejmě nemohla ani pořádná dávka pamlsků, jež psa motivují a odmění za správně vykonanou činnost. 
 

Následně se youtuberka pustila do budování samotného fotokoutku z hromady kostek stavebnice Lego. Když byla stavba hotová, Simone Giertz dovnitř umístila mechanismus pro psí tlapku připojený na GoPro kameru, která byla vybrána kvůli svým malým rozměrům a širokoúhlému záběru. Celý postup výroby netradičního fotokoutku a také jeho následné testování psím mazlíčkem je zaznamenáno ve videu na YouTube. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů