www.digimanie.cz
>
>

Žena postavila svému psovi fotokoutek z Lega, aby si mohl pořídit selfie

Žena postavila svému psovi fotokoutek z Lega, aby si mohl pořídit selfie
, , aktualita
I psi si už mohou pořizovat vlastní selfie. Platí to minimálně pro mazlíčka youtuberky Simone Giertz, která pro něj vytvořila speciální malý fotokoutek ze stavebnice Lego, aby se mohl sám vyfotit.
K oblíbeným
reklama
Simone Giertz má svůj YouTube kanál, na který nahrává videa, v nichž mimo jiné vyrábí zajímavá zařízení a "vynálezy" z nejrůznějších materiálů. Nyní se rozhodla s pomocí stavebnice Lego vytvořit pro svého mazlíčka originální fotokoutek, ve kterém si bude pes sám spouštět fotoaparát a vytvářet tak selfies. 

Nejdříve bylo nutné naučit psa, aby si na povel sám stiskl spoušť. Toho Simone Giertz nejdříve chtěla docílit na svém dotykovém telefonu a virtuálním tlačítku, pokusy se ale příliš nedařily. Proto se youtuberka rozhodla, že mazlíček bude zapínat fotoaparát pomocí mechanické konstrukce, na kterou zvíře jen položí svou tlapku. Chybět samozřejmě nemohla ani pořádná dávka pamlsků, jež psa motivují a odmění za správně vykonanou činnost. 
 

Následně se youtuberka pustila do budování samotného fotokoutku z hromady kostek stavebnice Lego. Když byla stavba hotová, Simone Giertz dovnitř umístila mechanismus pro psí tlapku připojený na GoPro kameru, která byla vybrána kvůli svým malým rozměrům a širokoúhlému záběru. Celý postup výroby netradičního fotokoutku a také jeho následné testování psím mazlíčkem je zaznamenáno ve videu na YouTube. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: říjen 2020 Doporučené fotoaparáty: říjen 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
7artisans uvádí supersvětelný objektiv 35mm f/0.95 7artisans uvádí supersvětelný objektiv 35mm f/0.95
Na trhu se supersvětelnými objektivy se objevuje nový kousek od společnosti 7artisans. Jde o objektiv 35mm f/0.95 určený pro fotoaparáty s APS-C senzorem. Dostupný bude pro mnoho CSC bajonetů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OmniVision uvedl OV64A, čip s "velkými" 1,0µm pixely a 4K/120p OmniVision uvedl OV64A, čip s "velkými" 1,0µm pixely a 4K/120p
OmniVision přichází s novým 1/1,34" snímačem pro mobilní telefony, modelem OV64A. Ten je docela zajímavý. Na dnešní dobu má poměrně velké 1,0µm pixely, tedy něco, co bychom ještě nedávno označili za supermalé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa objektivů od Fujifilmu přidává 18mm F1.4 a 70-300mm Roadmapa objektivů od Fujifilmu přidává 18mm F1.4 a 70-300mm
Fujifilm aktualizoval svou roadmapu připravovaných objektivů o dva nové kousky. Díky nim by počet objektivů měl vzrůst už na 37. Přibude vysoce světelný širokoúhlý 18mm objektiv i telezoom 70-300mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm aktualizuje objektiv XF 10-24mm F4 R OIS WR Fujifilm aktualizuje objektiv XF 10-24mm F4 R OIS WR
Společnost Fujifilm vydala aktualizovanou verzi svého objektivu Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR. Ten dostává zvýšenou odolnost i výkonnější optickou stabilizaci. Zapracovalo se i na hmotnosti a ovládání.
18.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář