www.digimanie.cz
>
>
>

Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE

Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
, , aktualita
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
K oblíbeným
reklama
Nabídka objektivů pro full frame a APS-C CSC fotoaparáty Sony je nyní rozšířena o novinku z dílen ruského KMZ, známého produkty pod značkou Zenit. Jde o objektiv, který nese název Zenitar 0,95/50 a jak už název napovídá, nabídne tradiční ohniskovou vzdálenost 50 mm a naopak dosti netradiční světelnost s extrémní hodnotou F0,95. Díky tomu nabídne možnost velmi výrazného mazání pozadí i dobré možnosti focení za špatného světla. Každopádně musíte počítat s tím, že objektiv je čistě mechanický, takže žádná stabilizace, elektronika nebo autofokus. Pokud jde o zvolené materiály, máme zde jen kov a sklo, žádný plast.
 
Zenit Zenitar 0,95/50
 
Irisová clona je tedy také ovladatelná pouze mechanicky a v tomto případě se vyznačuje 14 lamelami. Optika objektivu se skládá z 9 členů, které jsou uspořádané do 8 skupin. Při této světelnosti tak ve výsledku nepřekvapí vysoká hmotnost objektivu 1,1 kg, využívá pak filtry se 72mm průměrem. Prodej novinky by měl v Rusku začít od příštího týdne za cenu okolo 50 tisíc rublů (cca 17.500 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala