www.digimanie.cz
>
>
>

Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE

Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
, , aktualita
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
K oblíbeným
reklama
Nabídka objektivů pro full frame a APS-C CSC fotoaparáty Sony je nyní rozšířena o novinku z dílen ruského KMZ, známého produkty pod značkou Zenit. Jde o objektiv, který nese název Zenitar 0,95/50 a jak už název napovídá, nabídne tradiční ohniskovou vzdálenost 50 mm a naopak dosti netradiční světelnost s extrémní hodnotou F0,95. Díky tomu nabídne možnost velmi výrazného mazání pozadí i dobré možnosti focení za špatného světla. Každopádně musíte počítat s tím, že objektiv je čistě mechanický, takže žádná stabilizace, elektronika nebo autofokus. Pokud jde o zvolené materiály, máme zde jen kov a sklo, žádný plast.
 
Zenit Zenitar 0,95/50
 
Irisová clona je tedy také ovladatelná pouze mechanicky a v tomto případě se vyznačuje 14 lamelami. Optika objektivu se skládá z 9 členů, které jsou uspořádané do 8 skupin. Při této světelnosti tak ve výsledku nepřekvapí vysoká hmotnost objektivu 1,1 kg, využívá pak filtry se 72mm průměrem. Prodej novinky by měl v Rusku začít od příštího týdne za cenu okolo 50 tisíc rublů (cca 17.500 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala