www.digimanie.cz
>
>
>

Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE

Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
, , aktualita
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
K oblíbeným
reklama
Nabídka objektivů pro full frame a APS-C CSC fotoaparáty Sony je nyní rozšířena o novinku z dílen ruského KMZ, známého produkty pod značkou Zenit. Jde o objektiv, který nese název Zenitar 0,95/50 a jak už název napovídá, nabídne tradiční ohniskovou vzdálenost 50 mm a naopak dosti netradiční světelnost s extrémní hodnotou F0,95. Díky tomu nabídne možnost velmi výrazného mazání pozadí i dobré možnosti focení za špatného světla. Každopádně musíte počítat s tím, že objektiv je čistě mechanický, takže žádná stabilizace, elektronika nebo autofokus. Pokud jde o zvolené materiály, máme zde jen kov a sklo, žádný plast.
 
Zenit Zenitar 0,95/50
 
Irisová clona je tedy také ovladatelná pouze mechanicky a v tomto případě se vyznačuje 14 lamelami. Optika objektivu se skládá z 9 členů, které jsou uspořádané do 8 skupin. Při této světelnosti tak ve výsledku nepřekvapí vysoká hmotnost objektivu 1,1 kg, využívá pak filtry se 72mm průměrem. Prodej novinky by měl v Rusku začít od příštího týdne za cenu okolo 50 tisíc rublů (cca 17.500 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů