Zenjix Soratama 72: lensball jako filtr na objektiv

Zenjix Soratama 72: lensball jako filtr na objektiv
, , aktualita
Lensball je zajímavým pomocníkem pro vytváření netradičních fotografií. Problémem je, že pokud má být skleněná koule ve vzduchu, není to až tak jednoduché. Zenjix proto nabízí lensball ve formě filtru.
K oblíbeným
reklama
S velmi zajímavým nápadem přišla společnost Zenjix. Ta už nějakou dobu prodává filtry Soratama 72, které mají 72mm průměr a fungují jako lensball ve formě filtru. Lensball jsou skleněné koule, které mohou sloužit ke vzniku různých efektů. Pokud jste v rozumné vzdálenosti, převrátí obraz vzhůru nohama a při použití rozumné clony je okolí rozmazané. Lensball je možné držet v ruce, nebo ji lze položit na zem. A právě držení v ruce může být problém, protože ruka mnohdy není to, co byste chtěli mít na fotce.
 
Zenjix Soratama 72
 
Zenjix Sorotama 72 toto řeší opravdu velmi elegantním způsobem. Skleněná kulička je zapuštěna ve skleněném filtru, takže je pořád na stejném místě a zůstává tam, aniž byste ji museli držet rukama. Efekt ve vzduchu vznášejícího se lensballu tak dostanete bez větších obtíží a následného zpracování v počítači.
 
Zenjix Soratama 72
 
Soratama 72 by měla stát $59 a v balení dostanete samotný 72mm filtr s kuličkou uprostřed a pak prodlužující kroužek s průměrem 72 mm a délkou 20 mm. Důležité tedy je, aby byl objektiv schopen zaostřit na takto krátkou vzdálenost, a aby podporoval 72mm filtry (proto možná budete muset koupit redukční kroužek z vašeho průměru na 72 mm. Další investicí tak může být makro kroužek pro stávající objektiv, aby vůbec zvládl zaostřit.
 
Zenjix Soratama 72
 
Dalším řešením je koupě dalších hliníkových prodlužujících adaptérů. Extension Tube 72 od Zenjixu stojí $49 a jsou zde další tři adaptéry s délkami 5, 10 a 20 mm. Celkově tak můžete s původním kroužkem posunout filtr o 55 mm od objektivu.
 
Zenjix Soratama 72
 
Podobný filtr se nabízí i pro smartphony jako Zenjix Soratama SP s klipovým mechanismem a třemi kroužky (celkem 56×60 mm, 86 gramů). Nabízí se také Soratama 55 pro Olympus TG (TG-3 a novější s adaptérem CLA-T01 od Olympusu) a Pentax WG (s makro kroužkem O-MS1). V tomto případě tu jsou dva 10mm kroužky a jeden 5mm, pochopitelně i jeden adaptér. Celkově je velikost 56×50 mm a váha činí 56 gramů.
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Sony uvedlo nový objektiv FE 35mm F1.4 GM pro full frame Sony uvedlo nový objektiv FE 35mm F1.4 GM pro full frame
Nabídka 35mm světelných objektivů pro full frame CSC systém od Sony se dále rozšiřuje o nový model FE 35mm F1.4 GM (SEL35F14GM). Novinka doplní stávající objektiv Zeiss Distagon s podobnými parametry.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům
Prodeje digitálních zrcadlovek klesají a není divu, že s nimi postupně končí většina zbývajících výrobců. V případě Nikonu se na japonské stránce výrobce objevila informace, že jde v případě low-endových modelů o ukončené verze.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala39 komentářů
Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější
Prodejce fotoaparátů v Japonsku, společnost MapCamera, vydává statistiky svých prodejů, a pro tento měsíc je vítězem high-endový full frame CSC fotoaparát Canon EOS R5. Následuje ho Nikon Z7 II.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Laowa uvádí 4 objektivy Argus se světelností F0,95 Laowa uvádí 4 objektivy Argus se světelností F0,95
Venus Lens chystá čtveřici nových objektivů řady Argus, které se mohou pochlubit vynikající světelností F0,95. Mezi nimi budou modely pro full frame, APS-C i Micro Four Thirds CSC fotoaparáty.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů