Zenjix Soratama 72: lensball jako filtr na objektiv

Zenjix Soratama 72: lensball jako filtr na objektiv
, , aktualita
Lensball je zajímavým pomocníkem pro vytváření netradičních fotografií. Problémem je, že pokud má být skleněná koule ve vzduchu, není to až tak jednoduché. Zenjix proto nabízí lensball ve formě filtru.
K oblíbeným
reklama
S velmi zajímavým nápadem přišla společnost Zenjix. Ta už nějakou dobu prodává filtry Soratama 72, které mají 72mm průměr a fungují jako lensball ve formě filtru. Lensball jsou skleněné koule, které mohou sloužit ke vzniku různých efektů. Pokud jste v rozumné vzdálenosti, převrátí obraz vzhůru nohama a při použití rozumné clony je okolí rozmazané. Lensball je možné držet v ruce, nebo ji lze položit na zem. A právě držení v ruce může být problém, protože ruka mnohdy není to, co byste chtěli mít na fotce.
 
Zenjix Soratama 72
 
Zenjix Sorotama 72 toto řeší opravdu velmi elegantním způsobem. Skleněná kulička je zapuštěna ve skleněném filtru, takže je pořád na stejném místě a zůstává tam, aniž byste ji museli držet rukama. Efekt ve vzduchu vznášejícího se lensballu tak dostanete bez větších obtíží a následného zpracování v počítači.
 
Zenjix Soratama 72
 
Soratama 72 by měla stát $59 a v balení dostanete samotný 72mm filtr s kuličkou uprostřed a pak prodlužující kroužek s průměrem 72 mm a délkou 20 mm. Důležité tedy je, aby byl objektiv schopen zaostřit na takto krátkou vzdálenost, a aby podporoval 72mm filtry (proto možná budete muset koupit redukční kroužek z vašeho průměru na 72 mm. Další investicí tak může být makro kroužek pro stávající objektiv, aby vůbec zvládl zaostřit.
 
Zenjix Soratama 72
 
Dalším řešením je koupě dalších hliníkových prodlužujících adaptérů. Extension Tube 72 od Zenjixu stojí $49 a jsou zde další tři adaptéry s délkami 5, 10 a 20 mm. Celkově tak můžete s původním kroužkem posunout filtr o 55 mm od objektivu.
 
Zenjix Soratama 72
 
Podobný filtr se nabízí i pro smartphony jako Zenjix Soratama SP s klipovým mechanismem a třemi kroužky (celkem 56×60 mm, 86 gramů). Nabízí se také Soratama 55 pro Olympus TG (TG-3 a novější s adaptérem CLA-T01 od Olympusu) a Pentax WG (s makro kroužkem O-MS1). V tomto případě tu jsou dva 10mm kroužky a jeden 5mm, pochopitelně i jeden adaptér. Celkově je velikost 56×50 mm a váha činí 56 gramů.
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala