Zenjix Soratama 72: lensball jako filtr na objektiv

Zenjix Soratama 72: lensball jako filtr na objektiv
, , aktualita
Lensball je zajímavým pomocníkem pro vytváření netradičních fotografií. Problémem je, že pokud má být skleněná koule ve vzduchu, není to až tak jednoduché. Zenjix proto nabízí lensball ve formě filtru.
K oblíbeným
reklama
S velmi zajímavým nápadem přišla společnost Zenjix. Ta už nějakou dobu prodává filtry Soratama 72, které mají 72mm průměr a fungují jako lensball ve formě filtru. Lensball jsou skleněné koule, které mohou sloužit ke vzniku různých efektů. Pokud jste v rozumné vzdálenosti, převrátí obraz vzhůru nohama a při použití rozumné clony je okolí rozmazané. Lensball je možné držet v ruce, nebo ji lze položit na zem. A právě držení v ruce může být problém, protože ruka mnohdy není to, co byste chtěli mít na fotce.
 
Zenjix Soratama 72
 
Zenjix Sorotama 72 toto řeší opravdu velmi elegantním způsobem. Skleněná kulička je zapuštěna ve skleněném filtru, takže je pořád na stejném místě a zůstává tam, aniž byste ji museli držet rukama. Efekt ve vzduchu vznášejícího se lensballu tak dostanete bez větších obtíží a následného zpracování v počítači.
 
Zenjix Soratama 72
 
Soratama 72 by měla stát $59 a v balení dostanete samotný 72mm filtr s kuličkou uprostřed a pak prodlužující kroužek s průměrem 72 mm a délkou 20 mm. Důležité tedy je, aby byl objektiv schopen zaostřit na takto krátkou vzdálenost, a aby podporoval 72mm filtry (proto možná budete muset koupit redukční kroužek z vašeho průměru na 72 mm. Další investicí tak může být makro kroužek pro stávající objektiv, aby vůbec zvládl zaostřit.
 
Zenjix Soratama 72
 
Dalším řešením je koupě dalších hliníkových prodlužujících adaptérů. Extension Tube 72 od Zenjixu stojí $49 a jsou zde další tři adaptéry s délkami 5, 10 a 20 mm. Celkově tak můžete s původním kroužkem posunout filtr o 55 mm od objektivu.
 
Zenjix Soratama 72
 
Podobný filtr se nabízí i pro smartphony jako Zenjix Soratama SP s klipovým mechanismem a třemi kroužky (celkem 56×60 mm, 86 gramů). Nabízí se také Soratama 55 pro Olympus TG (TG-3 a novější s adaptérem CLA-T01 od Olympusu) a Pentax WG (s makro kroužkem O-MS1). V tomto případě tu jsou dva 10mm kroužky a jeden 5mm, pochopitelně i jeden adaptér. Celkově je velikost 56×50 mm a váha činí 56 gramů.
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala