Zenjix Soratama 72: lensball jako filtr na objektiv

Zenjix Soratama 72: lensball jako filtr na objektiv
, , aktualita
Lensball je zajímavým pomocníkem pro vytváření netradičních fotografií. Problémem je, že pokud má být skleněná koule ve vzduchu, není to až tak jednoduché. Zenjix proto nabízí lensball ve formě filtru.
K oblíbeným
reklama
S velmi zajímavým nápadem přišla společnost Zenjix. Ta už nějakou dobu prodává filtry Soratama 72, které mají 72mm průměr a fungují jako lensball ve formě filtru. Lensball jsou skleněné koule, které mohou sloužit ke vzniku různých efektů. Pokud jste v rozumné vzdálenosti, převrátí obraz vzhůru nohama a při použití rozumné clony je okolí rozmazané. Lensball je možné držet v ruce, nebo ji lze položit na zem. A právě držení v ruce může být problém, protože ruka mnohdy není to, co byste chtěli mít na fotce.
 
Zenjix Soratama 72
 
Zenjix Sorotama 72 toto řeší opravdu velmi elegantním způsobem. Skleněná kulička je zapuštěna ve skleněném filtru, takže je pořád na stejném místě a zůstává tam, aniž byste ji museli držet rukama. Efekt ve vzduchu vznášejícího se lensballu tak dostanete bez větších obtíží a následného zpracování v počítači.
 
Zenjix Soratama 72
 
Soratama 72 by měla stát $59 a v balení dostanete samotný 72mm filtr s kuličkou uprostřed a pak prodlužující kroužek s průměrem 72 mm a délkou 20 mm. Důležité tedy je, aby byl objektiv schopen zaostřit na takto krátkou vzdálenost, a aby podporoval 72mm filtry (proto možná budete muset koupit redukční kroužek z vašeho průměru na 72 mm. Další investicí tak může být makro kroužek pro stávající objektiv, aby vůbec zvládl zaostřit.
 
Zenjix Soratama 72
 
Dalším řešením je koupě dalších hliníkových prodlužujících adaptérů. Extension Tube 72 od Zenjixu stojí $49 a jsou zde další tři adaptéry s délkami 5, 10 a 20 mm. Celkově tak můžete s původním kroužkem posunout filtr o 55 mm od objektivu.
 
Zenjix Soratama 72
 
Podobný filtr se nabízí i pro smartphony jako Zenjix Soratama SP s klipovým mechanismem a třemi kroužky (celkem 56×60 mm, 86 gramů). Nabízí se také Soratama 55 pro Olympus TG (TG-3 a novější s adaptérem CLA-T01 od Olympusu) a Pentax WG (s makro kroužkem O-MS1). V tomto případě tu jsou dva 10mm kroužky a jeden 5mm, pochopitelně i jeden adaptér. Celkově je velikost 56×50 mm a váha činí 56 gramů.
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma
Pokud jste nestihli dočasné uvolnění fotografických kurzů Nikonu School Online zdarma na jaře, máte tu další příležitost. Akce se opakuje a máte více než měsíc na zhlédnutí několika výukových videí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová
Fotografická divize společnosti Olympus se stěhuje pod japonskou firmu JIP, a tak tu máme poslední finanční výsledky divize, které uvede samotný Olympus. Fotodivize byla i za poslední čtvrtletí ztrátová.
21.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X
Tokina uvedla dva nové objektivy pro systém Fujifilm X. Jde o velmi světelné pevné objektivy atx-m 23mm F1.4 a atx-m 33mm F1.4. Vyznačují se tichým zaostřovacím systémem s krokovým motorkem ST-M.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky
Tokina inovuje nabídku svých objektivů a přichází s novým širokoúhlým zoomem atx-i 17-35mm f/4 FF. Určen bude pro zrcadlovky Canon a Nikon, přičemž nabídne až 104° úhel záběru na full frame tělech.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS
Mobilní aplikace Leica FOTOS nabízela vedle bezplatné verze také předplatné Pro za 70 USD ročně. Tomu je už ale konec a předplatné mizí z nabídky. Všechny funkce jsou a prozatím budou zadarmo.
17.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře