Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zhiyun Crane M3: gimbal s vestavěným světlem LED

12.11.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Zhiyun představila novou generaci gimbalu Crane M3, který přináší např. vestavěné světlo LED, Pro Kit dovoluje připojení mikrofonu přes XLR a poradí si nejen s telefony, ale i lehčími fotoaparáty CSC.
Na trhu s gimbaly se objevuje nový model Zhiyun Crane M3. Ten by si měl poradit se smartphony, kompakty i lehčími CSC fotoaparáty s menšími objektivy. Cílí tak především na vloggerské přístroje (Canon EOS M50, PowerShot G7X III, Sony ZV-E10 a podobné), přičemž přináší několik velmi užitečných vychytávek právě pro vloggování. Máme zde např. vestavěné 6W světlo LED schopné dosáhnout 800 lumenů. Poskytuje CRI větší než 90, takže i téměř kompletní zastoupení barevných odstínů. Díky tomu je menší potřeba připevňovat na gimbal externí světlo.
 
Zhiyun Crane M3
 
Zajímavostí je také to, že o externí mikrofon se může postarat gimbal a z něj půjde audio vstup do fotoaparátu. Ke gimbalu navíc můžete dokoupit i externí mikrofon (Pro Kit) a máme zde i port XLR. Další novinkou je vestavěný displej s 1,22" úhlopříčkou. Nechybí rychloupínací destička, která umožní např. rychlé sundání fotoaparátu z gimbalu a snadnou výměnu akumulátoru. Novinka vydrží na jedno nabití fungovat 8 hodin, akumulátor se pak nabíjí 2 hodiny. Podporováno je 25W nabíjení a externí napájení přes USB-PD. 
 
Zhiyun Crane M3
 
Základní balení Standard za 9990 Kč (393 EUR) obsahuje gimbal, malý stativ, barevné filtry, pouzdro a kabely. Combo Kit za 11990 Kč (472 EUR) nahrazuje mini stativ větším, pouzdro nahrazuje batohem a přidává držák na telefon. Pro Kit za 17490 Kč (682 EUR) pak přidá mikrofon TransMount Shotgun a základnu Expansion Base (dovoluje např. připojení mikrofonu) a dva audio kabely s 2,5mm jacky.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.