reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zhiyun Smooth Q3: nový gimbal s otočným LED světlem

10.5.2021, Milan Šurkala, aktualita
Vlogování nabírá na popularitě, a tak není divu, že tomu přizpůsobují nabídku i výrobci. Společnost Zhiyun proto přichází na trh s novým gimbalem pro smartphony, modelem Smooth Q3 s vestavěným LED světlem.
Dnešní doba hodně přeje vlogování, a proto se objevuje i zvýšené množství produktů pro něj určených. Jednou z novinek je gimbal Zhiyun Smooth Q3 pro smartphony, který nabídne několik velmi užitečných funkcí, které pomohou vylepšit vzhled videoklipů. Máme zde 3osou stabilizaci, možnost ovládání pomocí gest, mnohé může potěšit i Dolly Zoom (oblíbený efekt Alfreda Hitchcocka). MagicClone Pano umožní vytváření panoramat, kde můžete být zobrazení hned několikrát. Panoramata jako taková mohou být 180°, 240° i skládaná ze 3×3 snímků, k dispozici je také sledování SmartFollow 3.0 Object Tracking. Natáčení i editace je možná v prostředí jediné aplikace ZY Cami.
 
Zhiyun Smooth Q3
 
Další užitečnou funkcí je vestavěné otočné světlo LED, které umožní vylepšit nasvícení scény. Jeho barevná teplota je 4400K, takže jde o příjemnou bílou, která není ani příliš studená, ale ani příliš teplá (mírně do žlutějších odstínů než čistě bílá). 1300mAh akumulátor vydrží na 7 hodin provozu, maximálně je to pak 15 hodin. Pokud jde o jeho nabíjení, počítejte se 3 hodinami. Vylepšilo se i ovládání, a tak např. trojitým stiskem přepínáte mezi natáčením na šířku a na výšku.
 
Zhiyun Smooth Q3
 
Gimbal nabízí rozsah +/-150° do stran (panorámování), otočení pak v rozsahu +/-170° a naklápění pak od -260° do +80°. Minimální hmotnost telefonu může být 150 gramů, maximální pak 280 gramů. Rozměry gimbalu jsou 45×154×180 mm ve složeném stavu a 90×127×279 mm v rozloženém. Jeho hmotnost je pak 340 gramů. Cena byla stanovena na 2490 Kč, resp. 94,9 EUR. Varianta Combo s brašnou, stativem, řemínkem za zápěstí a ročním členstvím v ZY Prime pak stojí 3090 Kč, resp. 115 EUR.
 
Zhiyun Smooth Q3
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama