www.digimanie.cz
>
>

Zhiyun uvádí levný 2osý gimbal Smooth-X pro smartphony

Zhiyun uvádí levný 2osý gimbal Smooth-X pro smartphony
, , aktualita
Společnost Zhiyun uvádí na trh nový levný gimbal Smooth-X. Ten je určen pro smartphony a má stabilizovat ve 2 osách. Potěšit má i solidní skladností a velmi nízkou hmotností necelého čtvrt kilogramu.
K oblíbeným
reklama
Pokud natáčíte videa smartphonem a nestačí vám stabilizační schopnosti samotného telefonu, můžete využít gimbalu, který dopomůže ke stabilnějšímu obrazu. Jedním z takových je nový model Zhiyun Smooth-X. Tato novinka je schopna stabilizovat obraz ve dvou osách (roll s rozsahem 285°, pan s 300°) a váží jen 246 gramů. Navíc se dá snadno složit (65×56×145 mm, při natáčení 263 mm), čímž se výrazně zmenší přepravní rozměry. Kompatibilní je s telefony o hmotnosti 165 až 235 gramů.
 
Zhiyun Smooth-X
 
Ovládat se dá i pomocí mobilní aplikace pro Android a iOS díky přítomnosti Bluetooth. Ta umožňuje i ovládání pomocí gest, podporuje slow-motion (pouze iOS), time-lapse, panoramata a další. Gimbal má telekopickou tyč výsuvnou o 260 mm a snadné přepínání mezi vertikální a horizontální polohou. Malé rozměry si ale vybírají i svou daň a gimbal je schopný na jedno nabití akumulátoru fungovat zhruba 4 hodiny, maximem pak má být 5,5 hodiny a nabíjení má zabrat 3 hodiny. V prodeji bude bílá a šedivá varianta za cenu 1990 Kč s DPH (69 EUR), verze Combo je za 2290 Kč (80 EUR).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů