www.digimanie.cz
>
>

Zhiyun uvádí levný 2osý gimbal Smooth-X pro smartphony

Zhiyun uvádí levný 2osý gimbal Smooth-X pro smartphony
, , aktualita
Společnost Zhiyun uvádí na trh nový levný gimbal Smooth-X. Ten je určen pro smartphony a má stabilizovat ve 2 osách. Potěšit má i solidní skladností a velmi nízkou hmotností necelého čtvrt kilogramu.
K oblíbeným
reklama
Pokud natáčíte videa smartphonem a nestačí vám stabilizační schopnosti samotného telefonu, můžete využít gimbalu, který dopomůže ke stabilnějšímu obrazu. Jedním z takových je nový model Zhiyun Smooth-X. Tato novinka je schopna stabilizovat obraz ve dvou osách (roll s rozsahem 285°, pan s 300°) a váží jen 246 gramů. Navíc se dá snadno složit (65×56×145 mm, při natáčení 263 mm), čímž se výrazně zmenší přepravní rozměry. Kompatibilní je s telefony o hmotnosti 165 až 235 gramů.
 
Zhiyun Smooth-X
 
Ovládat se dá i pomocí mobilní aplikace pro Android a iOS díky přítomnosti Bluetooth. Ta umožňuje i ovládání pomocí gest, podporuje slow-motion (pouze iOS), time-lapse, panoramata a další. Gimbal má telekopickou tyč výsuvnou o 260 mm a snadné přepínání mezi vertikální a horizontální polohou. Malé rozměry si ale vybírají i svou daň a gimbal je schopný na jedno nabití akumulátoru fungovat zhruba 4 hodiny, maximem pak má být 5,5 hodiny a nabíjení má zabrat 3 hodiny. V prodeji bude bílá a šedivá varianta za cenu 1990 Kč s DPH (69 EUR), verze Combo je za 2290 Kč (80 EUR).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů