www.digimanie.cz
>
>

Zhiyun uvádí levný 2osý gimbal Smooth-X pro smartphony

Zhiyun uvádí levný 2osý gimbal Smooth-X pro smartphony
, , aktualita
Společnost Zhiyun uvádí na trh nový levný gimbal Smooth-X. Ten je určen pro smartphony a má stabilizovat ve 2 osách. Potěšit má i solidní skladností a velmi nízkou hmotností necelého čtvrt kilogramu.
K oblíbeným
reklama
Pokud natáčíte videa smartphonem a nestačí vám stabilizační schopnosti samotného telefonu, můžete využít gimbalu, který dopomůže ke stabilnějšímu obrazu. Jedním z takových je nový model Zhiyun Smooth-X. Tato novinka je schopna stabilizovat obraz ve dvou osách (roll s rozsahem 285°, pan s 300°) a váží jen 246 gramů. Navíc se dá snadno složit (65×56×145 mm, při natáčení 263 mm), čímž se výrazně zmenší přepravní rozměry. Kompatibilní je s telefony o hmotnosti 165 až 235 gramů.
 
Zhiyun Smooth-X
 
Ovládat se dá i pomocí mobilní aplikace pro Android a iOS díky přítomnosti Bluetooth. Ta umožňuje i ovládání pomocí gest, podporuje slow-motion (pouze iOS), time-lapse, panoramata a další. Gimbal má telekopickou tyč výsuvnou o 260 mm a snadné přepínání mezi vertikální a horizontální polohou. Malé rozměry si ale vybírají i svou daň a gimbal je schopný na jedno nabití akumulátoru fungovat zhruba 4 hodiny, maximem pak má být 5,5 hodiny a nabíjení má zabrat 3 hodiny. V prodeji bude bílá a šedivá varianta za cenu 1990 Kč s DPH (69 EUR), verze Combo je za 2290 Kč (80 EUR).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala