Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zhiyun uvedl gimbal Crane 2S s vyšší nosností

24.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Zhiyun představuje nový gimbal Crane 2S, který oproti minulé verzi přináší vyšší nosnost i zlepšené algoritmy pro stabilizaci obrazu. Dále tu najdete 6 hlavních režimů stabilizace a několik dalších.
Pro natáčení videa se dnes často používají gimbaly, které mají významně stabilizovat pohyb fotoaparátů a kamer. Zhiyun tak nyní představuje novou generaci gimbalu Crane 2S, která si poradí i s těžšími fotoaparáty než původní Crane 2. Nosnost se zvýšila ze 3,2 kg na 4,5 kg a vylepšený Instune Algorithm má nabídnout ještě rychlejší a plynulejší reakce.
 
Zhiyun Crane 2S
 
Novinkou je lepší FlexMount System, který usnadňuje nastavení a zajištění fotoaparátu. Umožňuje také montáž přístrojů pro natáčení vertikálního videa. Dále je tu Axis Locking Mechanism 2.0 pro bezproblémové zamčení os otáčení při přepravě. Dle výrobce má být Crane 2S napájen třemi akumulátory Li-Ion 18650 (vyměnitelnými), které mají zajistit 12hodinovou výdrž. K dispozici je pak port USB-C. Pokud jde o hmotnost gimbalu, na jehož konstrukci byla využita i uhlíková vlákna, tak ta činí 1880 gramů.
 
 
Máme zde 6 hlavních režimů Pan Following, Locking, Following, Full-Range POV, Vortex a Go, nechybí však ani speciální módy pro panoramata, time-lapse, hyper-lapse a time-lapse s dlouhými expozicemi. Nechybí ani možnost digitálního i manuálního zaostřování pomocí samotného gimbalu. Najdete zde také nový 0,96" OLED displej, který umožňuje nastavování různých parametrů a pokud byste chtěli větší displej, lze instalovat bezdrátový vysílač pro připojení většího displeje. Základní verze vyjde na $599, set se třemi akumulátory navíc a TransMount mini vyjde na $649. Později se má objevit i set Pro.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.