www.digimanie.cz
>
>
>

Zhong Yi připravuje světelné Speedmastery pro Fujifilm GFX

Zhong Yi připravuje světelné Speedmastery pro Fujifilm GFX
, , aktualita
Společnost Zhong Yi chystá dva nové vysoce světelné objektivy Speedmaster pro středoformátový fotoaparát Fujifilm GFX 50S. Budou mít vynikající světelnosti s nadprůměrnými hodnotami F1,4 a dokonce i F1,2.reklama
Čínský výrobce objektivů Zhong Yi Optics chystá dvojici nových vysoce světelných objektivů řady Speedmaster. Ta je známá nadprůměrnými světelnostmi. V tomto případě půjde o objektivy pro středoformátový systém Fujifilm GFX. První novinkou bude Speedmaster 65mm F1.4, což znamená ekvivalent 51mm F1,1 objektivu u full frame. Víme jen to, že bude mít 77mm závit pro filtry.


Zhong Yi Speedmaster 65mm F1.4


Druhým objektivem bude Speedmaster 85mm F1.2. V přepočtu na full frame to znamená ekvivalent 67mm F0,95 objektivu. Hloubka ostrosti tak bude moct být skutečně velmi malá. Irisová clona má 11 lamel, ostřit bude možné od jednoho metru a v optické konstrukci budou ED i HR členy. Ceny ani dostupnost zatím neznáme.

Zdroj: dpreview.com
Nejnovější články
Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR
Tamron uvedl na trh rekordní objektiv pro zrcadlovky. Nabídne neuvěřitelný 22,2× optický zoom, což je hodnota, která u výměnných objektivů rozhodně není běžná. Hmotnost přitom jen lehce přesahuje 700 gramů.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  5 komentářů
Doporučené fotoaparáty: červen 2017 Doporučené fotoaparáty: červen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera,  návod, Milan Šurkala,  48 komentářů
Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů
Před 100 lety vznikla společnost Gitzo a v rámci oslav tohoto výročí byly představeny dvě limitované edice stativů. Gitzo The 100 Year Anniversary Edition bude první z nich a ještě více limitován bude The Arsene Gitzhoven Edition.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody
V rámci reklamní kampaně na balenou vodu Spa byla fotografka Robin de Puy oslovena, zda by nevyfotila portréty přes kapku této vody. Fotoaparát tedy neměl klasický objektiv, využilo se sklíčko, zrcátko a trochu elektřiny. Výsledky jsou hodně zajímavé.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35 Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35
Desátým objektivem řady Zeiss Milvus se stal model Milvus 1.4/35. Jde tedy spíše o širokoúhlý objektiv s výbornou světelností F1,4. Výrobce slibuje i odolnost vůči nepříznivému počasí a skvělé optické výkony až do rohů.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala