www.digimanie.cz
>
>
>

Zhong Yi uvedl Sony E objektivy, 35mm f/2 a 85mm f/2

Zhong Yi uvedl Sony E objektivy, 35mm f/2 a 85mm f/2
, , aktualita
Zhong Yi představil dva nové objektivy pro CSC fotoaparáty Sony. Oba dva mají světelnost F2,0 a již je známe např. z verzí pro zrcadlovky Canon nebo Nikon. Ten první má ohniskovou vzdálenost 35 mm, druhý pak 85 mm.reklama
Majitelé CSC fotoaparátů Sony budou moci využít nových objektivů Zhong Yi (Mitakon), které už známe z variant pro jiné bajonety. Tentokrát se tak pro Sony E objevuje Creator 35mm f/2 a Creator 85mm f/2. Prvně jmenovaný objektiv Mitakon Creator 35mm f/2 má tedy 35mm reálnou ohniskovou vzdálenost a světelnost F2,0. Jeho 9lamelovou clonu lze nastavit maximálně na hodnotu F22. V optické konstrukci je 7 optických členů v 5 skupinách. Ostří se jen manuálně, minimální zaostřovací vzdálenost pak činí krátkých 25 centimetrů. Rozměry objektivu jsou 95 mm na délku a 68 mm v průměru, používat pak lze 55mm filtry. Hmotnost objektivu je 470 gramů.
 
Zhong Yi Mitakon Creator 35mm f/2
 
Mitakon Creator 85mm f/2 pak dle svého názvu disponuje delší ohniskovou vzdáleností 85 milimetrů a stejnou světelností F2,0. Tentokrát má ale clona 10 lamel, maximální hodnota F22 zůstává. Konstrukce obsahuje 6 optických členů v 6 skupinách. Ani u tohoto objektivu nenajdete autofokus, takže se budete muset spolehnout na manuální zaostřování od 85 centimetrů dále. Rozměry objektivu jsou stejné, tedy 95 mm na délku, 68 mm v průměru a závit na filtry má rovněž 55 milimetrů. Hmotnost je o trochu vyšší, dosahuje 500 gramů.
 
Zhong Yi Mitakon Creator 85mm f/2
 
Každý z objektivů vyjde na $199. Na stránkách výrobce je k dispozici akce obou objektivů 35mm f/2, 85mm f/2 a teleobjektivu 135mm f/2.8 za zvýhodněnou cenu $500.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dron v působivém videu zblízka zachytil ohňostroje v Číně Dron v působivém videu zblízka zachytil ohňostroje v Číně
Povedené video, které vzniklo díky dronu DJI Phantom 4 Pro, bylo pořízeno na počest čínského nového roku. Dron se nebojí přiletět k ohňostrojům velmi blízko, takže divák se ocitá přímo ve středu dění mezi vybuchujícími barevnými ohňostroji.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Samsung ukázal foto a video teasery na Galaxy S9 Samsung ukázal foto a video teasery na Galaxy S9
Společnost Samsung už za necelé dva týdny představí nový smartphone Galaxy S9. Na svém YouTube kanálu tak zveřejnila dva teasery, které lákají na výborné focení a natáčení za špatného světla i ukázky akčního a slow-motion videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fujifilm X-H1 přináší stabilizaci čipu i Cinema 4K Fujifilm X-H1 přináší stabilizaci čipu i Cinema 4K
Dlouho očekávaný high-endový fotoaparát Fujifilm X-H1 je tady. Novinka se pyšní především mechanickou stabilizací obrazu s až 5,5EV účinkem. Nechybí ale ani Cinema 4K a zpomalené Full HD video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Zeiss představil objektiv Loxia 25 mm F2.4 pro Sony FE Zeiss představil objektiv Loxia 25 mm F2.4 pro Sony FE
Společnost Zeiss dnes představila nový objektiv Loxia 2.4/25, který je určen pro APS-C a full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Nabídne kompaktní stavbu, smířit se ale budete muset s absencí autofokusu.
14.2.2018, aktualita, Milan Šurkala
Skvělé čtvrtletí u fotodivize Fujifilmu, boduje instax i systémy X a G Skvělé čtvrtletí u fotodivize Fujifilmu, boduje instax i systémy X a G
Společnosti Fujifilm se v posledním čtvrtletí velmi dařilo. Takřka všechny její divize rostly a velmi dobře má našlápnuto i ta fotografická. Lepších hospodářských výsledků se dočkaly instantní fotoaparáty i systémy X a G.
14.2.2018, aktualita, Milan Šurkala