www.digimanie.cz
>
>
>

Zhony Yi Mitakon 65mm F1.4 pro středoformát Fujifilm G

Zhony Yi Mitakon 65mm F1.4 pro středoformát Fujifilm G
, , aktualita
Společnost Zhong Yi Optics představila svůj první objektiv pro středoformátový systém Fujifilm G. Jde o Mitakon Speedmaster 65mm f/1.4, tedy pro středoformát opravdu nadprůměrně světelný objektiv.
reklama
Středoformátové objektivy obvykle nedosahují tak výborných světelností jako ty pro full frame přístroje. Čínská společnost Zhong Yi Optics se s tím ale rozhodla něco udělat a představila nový nadprůměrně světelný objektiv Mitakon Speedmaster 65mm f/1.4, který je určený pro systém Fujifilm G. Při 65mm reálné ohniskové vzdálenosti dává po přepočtu na kinofilm zhruba 50mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 46°. Výborná je již zmíněná světelnost s hodnotou F1,4. Pomocí irisové clony s 9 lamelami je pak možné clonit nanejvýš na F16. Hloubkou ostrosti by tak novinka odpovídala full frame objektivu s 50 mm a přibližně F1,1.
 
Mitakon Speedmaster 65mm f/1.4
 
Objektiv má jen manuální ostření, přičemž lze zaostřit minimálně ze vzdálenosti 70 cm. Maximální zvětšení pak dosáhne 0,25×. Pokud jde o optickou konstrukci, tak ta obsahuje 11 členů, které jsou v neznámém počtu skupin (stránky výrobce hovoří o 7 i 9). Měly by mezi nimi být 2 členy z HR skla a 2 UD členy. Pochopitelně nelze čekat, že by šlo o nějak malý objektiv. Má 82 mm v průměru a 96 mm na délku, přičemž váží 1050 gramů. Podporuje filtry o průměru 72 mm. Zajímavostí je rozhodně vestavěná výsuvná sluneční clona. Na stránkách výrobce najdete i několik zajímavých ilustračních fotografií, které byly pořízeny s tímto novým objektivem. Cena novinky byla stanovena na $799 a už je i na skladě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala4 komentáře
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře