www.digimanie.cz
>
>
>

Zhony Yi Mitakon 65mm F1.4 pro středoformát Fujifilm G

Zhony Yi Mitakon 65mm F1.4 pro středoformát Fujifilm G
, , aktualita
Společnost Zhong Yi Optics představila svůj první objektiv pro středoformátový systém Fujifilm G. Jde o Mitakon Speedmaster 65mm f/1.4, tedy pro středoformát opravdu nadprůměrně světelný objektiv.
reklama
Středoformátové objektivy obvykle nedosahují tak výborných světelností jako ty pro full frame přístroje. Čínská společnost Zhong Yi Optics se s tím ale rozhodla něco udělat a představila nový nadprůměrně světelný objektiv Mitakon Speedmaster 65mm f/1.4, který je určený pro systém Fujifilm G. Při 65mm reálné ohniskové vzdálenosti dává po přepočtu na kinofilm zhruba 50mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 46°. Výborná je již zmíněná světelnost s hodnotou F1,4. Pomocí irisové clony s 9 lamelami je pak možné clonit nanejvýš na F16. Hloubkou ostrosti by tak novinka odpovídala full frame objektivu s 50 mm a přibližně F1,1.
 
Mitakon Speedmaster 65mm f/1.4
 
Objektiv má jen manuální ostření, přičemž lze zaostřit minimálně ze vzdálenosti 70 cm. Maximální zvětšení pak dosáhne 0,25×. Pokud jde o optickou konstrukci, tak ta obsahuje 11 členů, které jsou v neznámém počtu skupin (stránky výrobce hovoří o 7 i 9). Měly by mezi nimi být 2 členy z HR skla a 2 UD členy. Pochopitelně nelze čekat, že by šlo o nějak malý objektiv. Má 82 mm v průměru a 96 mm na délku, přičemž váží 1050 gramů. Podporuje filtry o průměru 72 mm. Zajímavostí je rozhodně vestavěná výsuvná sluneční clona. Na stránkách výrobce najdete i několik zajímavých ilustračních fotografií, které byly pořízeny s tímto novým objektivem. Cena novinky byla stanovena na $799 a už je i na skladě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář