www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev

Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
, , aktualita
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
K oblíbeným
reklama
Fotografický software Zoner Photo Studio X se dočkal další pololetní aktualizace. Ta podzimní právě vyšla a přináší spoustu novinek navíc. Tentokrát se zapracovalo především na správě fotografií. Nové ZPS X má úplně přepracovanou správu barev, kdy zastaralá řešení třetích stran nahradili svým vlastním. To je výrazně rychlejší než původní a také umožňuje snazší interní práci s barvami. Všechny moduly se tak chovají konzistentně a aplikace přebírá nastavení z operačního systému, aby uživatel nebyl ničím překvapen. Možností je pochopitelně aplikace specifických profilů pro zobrazení na monitoru i pro tisk.
 
Zoner Photo Studio logo
 
Zoner také urychlil práci s hodnocením souborů a přiřazovánim dalších metadat. To se nyní děje na pozadí, takže pro uživatele se tváří jako již aplikované, ačkoli k jeho aplikaci teprve dochází. Dalšího zrychlení se dosáhlo i v systému zobrazování RAWů. Vedle známé možnosti využívat vestavěných náhledů RAWů mnohdy v menším rozlišení nyní aplikace umožňuje generování vlastních náhledů v zobrazení 1:1. Toto umožní rychlé posuzování ostrosti snímků ve zvoleném barevném profilu a nejste odkázání na malé, nepříliš detailní náhledy, které jsou u některých výrobců součástí RAWů. To si pochopitelně vyžádá nějaké to místo na disku, kapacitu vyhrazené paměti pochopitelně můžete i nadále nastavovat dle vlastních preferencí.
 
Export v ZPS X
 
V Zoneru pak úplně přepracovali export fotografií. Ten se sice nyní tváří opravdu složitě, není to ale zdaleka takové, jak se zdá. Zoner totiž přibalil vlastní presety pro jednoduchý export, aniž byste se v tom museli příliš šťourat, přičemž si můžete udělat i vlastní, když bude potřeba. Pro vybrané soubory můžete vytvořit automatické generování jmen (např. podle složky, data a dalších), formát souborů, jejich umístění a jiné. Pokud budete chtít, můžete dokonce využít více presetů najednou a třeba tímto způsobem převést RAWy do menších JPEGů a uložit je do online galerie Zonerama, tytéž RAWy současně zálohovat na síťový disk a podobně. Export RAWů byl zrychlen v průměru trojnásobně.
 
ZPS X koláž
 
Další zajímavostí jsou nové koláže. Ty mají vylepšené skládání snímků, takže už nedochází k někdy nelogickým ořezům, ale snímky upraví svou velikost tak, aby se do koláže vešly bez ořezu. Ten je ale stále možno uživatelsky provádět. Podobné skládání známe např. z Flickru. Novinkou je také možnost nechat si vyrobit stolní kalendáře, a to týdenní, dvoutýdenní nebo také měsíční. Měsíční A5 vyjde na 229 Kč, týdenní A5 na 329 Kč, 30×14 cm týdenní je za 349 Kč a ve 14denní verzi pak 299 Kč. Zejména firemní zákazníci pak ocení funkci Anotace, aneb zjednodušené vkládání objektů a textu do obrazu, což může sloužit např. k označení ploch na fotkách nebo mapách, jejich popisu a podobně.
 
ZPS X Anotace
 
Pokud máte zájem vyzkoušet novinky podzimní aktualizace a lhůta zkušební verze už vypršela, máte na to nyní 15 dní (původně 10 dní). Cena předplatného se nemění a zůstává na 99 Kč měsíčně (1188 Kč ročně). Popularita předplatného navíc nadále roste a Zoneru se dle jeho slov opět podařilo významně navýšit počet předplatitelů. V budoucnu se prý můžeme těšit na další novinky včetně rozšíření editačních schopností u videa.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CIPA 04/2020: prodeje za 12 měsíců spadly na třetinu CIPA 04/2020: prodeje za 12 měsíců spadly na třetinu
CIPA zveřejnila další statistiky, tentokrát za měsíc duben. Výsledky to jsou opravdu velmi špatné. Prodeje všech kategorií meziročně spadly zhruba na třetinu. Moc se nedařilo CSC, naopak DSLR vyrovnaly březnový propad.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář