www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev

Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
, , aktualita
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
K oblíbeným
reklama
Fotografický software Zoner Photo Studio X se dočkal další pololetní aktualizace. Ta podzimní právě vyšla a přináší spoustu novinek navíc. Tentokrát se zapracovalo především na správě fotografií. Nové ZPS X má úplně přepracovanou správu barev, kdy zastaralá řešení třetích stran nahradili svým vlastním. To je výrazně rychlejší než původní a také umožňuje snazší interní práci s barvami. Všechny moduly se tak chovají konzistentně a aplikace přebírá nastavení z operačního systému, aby uživatel nebyl ničím překvapen. Možností je pochopitelně aplikace specifických profilů pro zobrazení na monitoru i pro tisk.
 
Zoner Photo Studio logo
 
Zoner také urychlil práci s hodnocením souborů a přiřazovánim dalších metadat. To se nyní děje na pozadí, takže pro uživatele se tváří jako již aplikované, ačkoli k jeho aplikaci teprve dochází. Dalšího zrychlení se dosáhlo i v systému zobrazování RAWů. Vedle známé možnosti využívat vestavěných náhledů RAWů mnohdy v menším rozlišení nyní aplikace umožňuje generování vlastních náhledů v zobrazení 1:1. Toto umožní rychlé posuzování ostrosti snímků ve zvoleném barevném profilu a nejste odkázání na malé, nepříliš detailní náhledy, které jsou u některých výrobců součástí RAWů. To si pochopitelně vyžádá nějaké to místo na disku, kapacitu vyhrazené paměti pochopitelně můžete i nadále nastavovat dle vlastních preferencí.
 
Export v ZPS X
 
V Zoneru pak úplně přepracovali export fotografií. Ten se sice nyní tváří opravdu složitě, není to ale zdaleka takové, jak se zdá. Zoner totiž přibalil vlastní presety pro jednoduchý export, aniž byste se v tom museli příliš šťourat, přičemž si můžete udělat i vlastní, když bude potřeba. Pro vybrané soubory můžete vytvořit automatické generování jmen (např. podle složky, data a dalších), formát souborů, jejich umístění a jiné. Pokud budete chtít, můžete dokonce využít více presetů najednou a třeba tímto způsobem převést RAWy do menších JPEGů a uložit je do online galerie Zonerama, tytéž RAWy současně zálohovat na síťový disk a podobně. Export RAWů byl zrychlen v průměru trojnásobně.
 
ZPS X koláž
 
Další zajímavostí jsou nové koláže. Ty mají vylepšené skládání snímků, takže už nedochází k někdy nelogickým ořezům, ale snímky upraví svou velikost tak, aby se do koláže vešly bez ořezu. Ten je ale stále možno uživatelsky provádět. Podobné skládání známe např. z Flickru. Novinkou je také možnost nechat si vyrobit stolní kalendáře, a to týdenní, dvoutýdenní nebo také měsíční. Měsíční A5 vyjde na 229 Kč, týdenní A5 na 329 Kč, 30×14 cm týdenní je za 349 Kč a ve 14denní verzi pak 299 Kč. Zejména firemní zákazníci pak ocení funkci Anotace, aneb zjednodušené vkládání objektů a textu do obrazu, což může sloužit např. k označení ploch na fotkách nebo mapách, jejich popisu a podobně.
 
ZPS X Anotace
 
Pokud máte zájem vyzkoušet novinky podzimní aktualizace a lhůta zkušební verze už vypršela, máte na to nyní 15 dní (původně 10 dní). Cena předplatného se nemění a zůstává na 99 Kč měsíčně (1188 Kč ročně). Popularita předplatného navíc nadále roste a Zoneru se dle jeho slov opět podařilo významně navýšit počet předplatitelů. V budoucnu se prý můžeme těšit na další novinky včetně rozšíření editačních schopností u videa.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala